אימונים לילדי חמאס ברצועה
אימונים לילדי חמאס ברצועה צילום: עאבד רחים קעטיב, פלאש 90

עיתון אל-אח'באר הלבנוני מדווח כי בשבוע האחרון התקיימו מגעי תיווך אינטנסיביים לייצוב מצב הרגיעה הביטחונית ברצועת עזה לאחר שהועברו איומים של חמאס לפיהם התנועה תפנה למסלול של הסלמה בכל זירות העימות.

על פי הדיווח, בתגובה לאיומים ישראל הסכימה להיענות למספר דרישות של הארגונים הפלסטיניים העוסקות בשיקום רצועת עזה, העברת המענק מנסיכות קטר ומציאת פתרונות לבעיית החשמל.

עוד מוסר העיתון הלבנוני, כי הנהגת חמאס אמרה למתווכים, כי המשך מדיניות הסחבת של ממשלת ישראל ידחוף את הפלסטינים לפעולה (במשתמע צבאית – טרור) שתביא להפלת ממשלת בנט – לפיד.

המסר שהתקבל מחמאס, כך על פי הדיווח, הדגיש כי התנועה רצינית בכוונותיה ואם לא תחול התקדמות משמעותית במו"מ העקיף במהלך השבועיים הקרובים ארגוני המאבק הפלסטינים ברצועת עזה לא יאפשרו לממשלת ישראל להעביר "בשקט" את התקציב בחודש נובמבר.

העיתון ציין, כי נוכח האיומים המתווכים בין ישראל לחמאס פעלו במהירות כדי למנוע הסלמה במצב וממשלת קטר הודיעה לחמאס כי הכספים המיועדים לבנייה מחדש של יחידות מגורים יחלו להגיע בשבוע הקרוב ויימצא פתרון עם ישראל לסוגיית העברת החלק השלישי של המענק הקטרי המיועד לתשלום שכר לעובדי המדינה ברצועת עזה.

גורמים בחמאס מסרו לעיתון אל-אח'באר, כי ישראל וקטר הסכימו על מכאניזם חדש בנוגע להעברת המענק הקטרי באמצעות מימון מחיר הדלק שממשלת עזה רוכשת ממצרים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו