חמאס
חמאס צילום: רויטרס

אחמד אבו זוהרי, העיתונאי והפרשן הפלסטיני המזוהה עם חמאס, אומר כי חמאס מאיימת בפתיחת סבב עימות חדש וקשה יותר מקודמיו אם ישראל תמשיך במדיניות גרירת הרגליים במו"מ על הרגיעה המתנהל באמצעות מתווכים.

במאמר בעיתון הרשמי של חמאס "פלסטין" כותב אבו זוהרי, כי הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי אל-קסאם, מוכנה לעימות הצבאי אם תקבל אישור מהזרוע המדינית (הלשכה המדינית של חמאס).

במקביל לדיונים שקיימו הארגונים הפלסטיניים על דרכי הפעולה לאור מדיניות "הסחבת" של ישראל, הדרג המדיני של חמאס (הלשכה המדינית שהיא הנהגת חמאס) נועד עם הנהגת הדרג הצבאי, פיקוד גדודי אל-קסאם, כדי לדון בצעדים הבאים במקרה שתימשך "התוקפנות" הישראלית (בעיני חמאס אי ההיענות של ישראל לדרישותיה משמעותה תוקפנות).

לדברי אבו זוהרי, הדרג הצבאי של חמאס אמר שהוא מוכן להיכנס לסבב לחימה חדש כדי "לחנך את הכיבוש באופן ללא תקדים" אם לא יפסיק את "התוקפנות" ולא יענה לדרישות של חמאס.

בהתייחסו לאופיה של המלחמה הבאה ציין אבו זוהרי את התרחיש הבא:

יוכרז מצב חירום בישראל, יפונו הערים הגדולות, תושבי ישובי עוטף עזה יעברו לפנים הארץ, יגוייסו כוחות המילואים ויפרסו יחידות כיפת ברזל.

באמתחתם של חמאס וארגוני המאבק הפלסטיניים "הפתעות" והמערכה הזו תהיה שונה מקודמותיה "בכמות ובאיכות" של כוח האש.

"האויב" לא יוכל לשאת תקיפת יעדים בים, חטיפת חיילים, תקיפה של עמדות אסטרטגיות וחיסול חיילים, תקיפת יעדים אסטרטגיים ובהם שדות תעופה, נמלי ים, מתקנים כלכליים ובסיסים צבאיים.

עוד ציין אבו זוהרי, כי חמאס העבירה למתווכים מסר ברור לפיו מדינות בזבוז הזמן של ישראל אינה מקובלת וחמאס לא תשלים איתה ולא תקבל עוד את "השקרים והתמרונים הישראליים".

הוא סיכם את דרישות חמאס החד משמעיות כדלהלן: שיקום ההרס שנגרם בסבב העימות האחרון במאי השנה "באופן דחוף וללא עיכוב".

סיום המצור הימי האווירי מעל רצועת עזה. "הפסקת כל צורות התוקפנות בגדה בירושלים ובשטחי 48 (ישראל)".

הפסקת ההתערבות הישראלית בחיים הפוליטיים ואי הטלת מגבלות או מכשולים כלשהם בפני בחירות למוסדות הפלסטיניים הייצוגיים.

הפסקה מיידית של הפגיעה באסירים הביטחוניים ושיפור תנאי מאסרם.

אבו זוהרי חתם את מאמרו בכותבו: "אשר על כן, אין דרך בפני הנהגת האויב הישראלי אלא ציות מוחלט שכן המחיר של ההתחמקות והסחבת יהיה קשה מאוד וללא תקדים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו