הנשיא הרצוג בביקור בלוד
הנשיא הרצוג בביקור בלוד צילום: עמוס בן גרשון, לע''מ

עורך הדין ח'אלד זבארקה, המייצג גורמים בכירים במגזר הערבי ישראלי, מציג את התושבים הערבים של העיר לוד כקורבנות של "הטרור" שביצעו בהם התושבים היהודים במהלך האירועים האלימים בחודש מאי השנה.

בפגישה עם תושבים מקומיים במסגד אל-עומרי אל-אכבר בעיר לוד טען זבארקה (כמצוטט ע”י העיתון “פלסטין”) כי "קיימת תוכנית ישראלית העושה שימוש בקבוצות הטרור ובמתנחלים וקיימת תוכנית לפגוע בפלסטינים וההתקפות האלה יישנו".

בפגישה שנועדה לקיים דיון בהשלכות סגירת התיק החקירה בנוגע לנסיבות הריגתו של מוסא חסונה במהלך אירועי חודש מאי השתתפו בין היתר גם בני משפחת חסונה, יו"ר ועדת המעקב של ערביי ישראל מוחמד ברכה וחברי כנסת של הרשימה המשותפת.

בדברים שנשא באירוע אמר מוחמד ברכה: "קיימת עליה בדרישה לרישיון נשק אצל היהודים והדבר נועד כדי לבצע פעולות הרג נוספות והטלת אימה על החברה הפלסטינית חסרת הישע".

בנוסף לפעולות מחאה על הריגתו של מוחמד חסונה מתוכננת פניה לאו"ם ולארגוני זכויות אדם.

פרקליטות מחוז המרכז הודיעה לא מכבר על סגירת תיק החקירה בפרשת הריגתו של מוסא חסונה לאחר שלא נמצאו ראיות פורנזיות הקושרות את החשודים לירי שגרם למותו, ובנוסף צוין כי גם אם היו ראיות להוכיח שהירי בוצע ע"י חשוד אחר אזי יש לקבל את טענתו שפעל מתוך הגנה עצמית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו