כוחות ביטחון בונצואלה, אילוסטרציה
כוחות ביטחון בונצואלה, אילוסטרציהצילום: אייסטוק

בשבוע שעבר חשף ישראל היום כי ארגון האקרים ונצואלי בשם Team HDP השיג מתוך מאגר הנתונים של "הדירקטוריון המרכזי לריגול-נגדי" המקומי (DGCIM) מידע, שכלל שמות של פעילי חיזבאללה לכאורה אשר נמצאים במדינה בחסות משטר מדורו.

כעת מתבררים פרטים נוספים: לפי המידע של הארגון, יש במדינה גם כמה תאים של ארגונים פלשתיניים. הלבנת הון, סחר בסמים ופעולות טרור הם רק חלק מהפעולות שבהן מוזכרים המעורבים. בנוסף, נחשף כי ארגון הביון הקובני משחק תפקיד מרכזי בנושא.

כך, לפי המידע, אחד התאים שייך לכאורה לארגון גדודי חללי אל־אקצא הפלשתיני, הזרוע הצבאית של פת"ח. מדובר בחוליה של לפחות ארבעה גברים המוגדרים כ"רופאים", אשר פועלים בהסוואת הרשויות כחלק מצוות פקידים במוסד לביטוח לאומי של ונצואלה שבמחוז מרידה, שבצפון-מערב המדינה. "פאווז סנופאר", "מחמוד כ'לאף", "מוחמד אבו-ראח" הם חלק מהשמות שמופיעים.

הדו"ח טוען כי לתא "הרפואי" הפלשתיני אחריות למותם של כמה חולים כתוצאה מרשלנות רפואית, בשל היכולות הרפואיות המפוקפקות שלהם. אחד המוזכרים בדו"ח הוא "חאלד בדאווי", אשר הדו"ח טוען כי מקורו בפקיסטן ומשייך אותו כפעיל טרור בכמה ארגונים פלשתיניים. תחת ההסוואה כרופא שמו נקשר לפעילות באזור מירנדה, "אזור שממנו כיום מוצאים מחצבים טבעיים כמו אורניום, קולטן ותוריום".

מקור ישראלי סיפר לכתב לענייני ערבים דניאל סיריוטי כי אחד השמות מהרשימה אכן מוכר בשירותי הביטחון הישראליים, לאחר שנחקר בארץ בעקבות זריקת אבנים כאשר היה בן 16. "כתוצאה מכך קיבל צו הרחקה ואיסור כניסה לישראל עד גיל 21", נמסר.

בהדלפה הנוכחית מתוארת גם הפעילות של תאי חיזבאללה, ובהם "גנדי זוקן בואו חמדאן, דרוזי בעל אזרחות לבנונית המתגורר בעיר ולנסיה, המקושר לסחר בסמים עם הקרטל ברוריימה", ו"לואי אל-ח'אטיב אל-בא'ייני", המעורב לכאורה בסחר בנשים, בסחר בסמים ובהלבנת הון.