מה עושים עם מתנה מהאקס?
מה עושים עם מתנה מהאקס? צילום: ISTOCK

שאלה: שלום, רציתי לשאול, מה עושים עם המתנות של ה'אקס'? מצד אחד, יש לזה מטען רגשי ומזכיר דברים וכו', אבל מצד שני לעתים מדובר במתנה עם ערך כספי יקר ולכן סתם למסור אותה או לזרוק אותה אי אפשר.

מצד שלישי, אם המתנה שימושית - אבל אני לא משתמשת בה והיא סתם מונחת על השידה - גם לזה אין שום ערך. מצב מבלבל משהו...

תשובה:

שלום לך. שאלה יפה שאלת. בואי נחלק את התשובה לשניים: מתנות שאת ממשיכה לקבל, ומתנות שקיבלת בעבר.

אם האקס ממשיך לשלוח לך מתנות אחרי שנפסק הקשר, כמדומני שהתשובה לכך תלויה במה את רוצה מהקשר הקודם. אם את לא מעוניינת לחזור אליו וכעת החיזור בעזרת מתנות מבלבל אותך - ניתן לבקש בעדינות ממנו שיפסיק לשלוח לך.

והיה וזה המצב בהחלט יתכן שהמשך הקשר הזה יכול להפריע באפשרות ליצירת קשר חדש ונקי. אם את עדיין רוצה את הבחור כדאי שתחליטי עם עצמך שזה המצב ולמה, ואז תיעני לחיזור ותצאו שוב. המצב התלוי באוויר הזה הוא שיוצר את הבלבול המובן שתארת. נכון שיש משהו משכר בחיזור אך זו גם הבעיה שנהפוך לשיכורים חסרי שיקול דעת מדויק למה אנו צריכים ורוצים.

ולגבי מתנות שקבלנו בקשר שהיה ועכשיו הוא נפסק, יש לבחון כל מקרה לגופו. יש מקרים שבהם המתנה אינה רק חפץ בבית אלא משהו שמזכיר את הקשר וחוזר ומעלה מחשבות ותהיות. במקרה כזה יש לשקול האם להעביר את המתנה למישהו אחר כדי שלפחות תשמש בערך הפונקציונלי שלה.

במקרים אחרים שאין כבר משמעות רגשית לחפץ, כל אחד הלך לדרכו והמשיך בחייו גם ברמה הרגשית יש לשקול להשאיר את החפץ וליהנות ממנו ככל חפץ אחר בבית.

כמו כן יש לציין כי יתכן שאף באותו זוג עצמו יהיה הבדל בין המתנות השונות. מתנה שכל מהותה היא הקשר כדאי להעביר לגמ"ח או צדקה, כגון משהי שקבלה טבעת. במקרה כזה יש משהו סמלי ושימוש יום יומי שמתזכר את הקשר בקונוטציה מאוד מסוימת.

אך אותה בחורה יכולה להשאיר מתנה אחרת כגון עציץ בגינה כאשר אין בה תזכורת מיוחדת והבחור אינו נמצא בראש או בלב. למי שקשה להחליט האם הבחור עדיין במרחב הרגשי שלה הייתי שואל: האם מס הנייד שלו עדיין אצלך?

בהצלחה רבה, שלומי פולמן.

פרויקט 252 הינו מיזם מקיף לרווקים ורווקות למציאת הדרך לחופה בקלות ובמהירות, הצטרף אלינו >>

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו