אוהדי הפועל תל אביב
אוהדי הפועל תל אביב צילום: פלאש 90

שבוע אחרי שהועמדו לדין ושבועיים אחרי המשחק רווי אירועי האלימות מצידם של שני קהלי האוהדים, בין בית"ר ירושלים להפועל תל אביב באצטדיון בלומפילד במסגרת המחזור השישי של ליגת העל בכדורגל, פסק הערב (שני) בית הדין של ההתאחדות לכדורגל עונשים קשים נגד המארחים האדומים מת"א ונגד האורחים מהבירה.

האדומים כזכור הועמדו לדין בגין התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות כאשר אוהדים אלו מנעו את פתיחת המחצית השניה כשהשליכו מכל הבא ליד ואף פגעו באחד משופטי המשחק כשזרקו חפצים לכר הדשא לכיוון שוער בית"ר ירושלים איתמר ניצן.

בשל כך הוחלט על ידי בית הדין כי האדומים ייאלצו שלא לפתוח את יציעים 4 ו-5 בהם יושבים האוהדים השרופים של התל אביבים למשך שני משחקי הבית הקרובים שלהם מול מכבי חיפה והפועל ירושלים, כאשר יציעים אלו ייסגרו למשך שני משחקים נוספים במידה של עבירה חוזרת ונשנית מצידם של אוהדים האדומים.

עם בית"ר, כצפוי, החמיר בית הדין יותר כאשר למרות שעמדה לדין בגין התפרעות אוהדים בלבד ובלי סעיף של פגיעה, זו תשחק את שלושת משחקי החוץ הקרובים שלה, מול מכבי פתח תקווה, בני סכנין ומכבי חיפה, ללא קהל האוהדים התומך.

לדברי דיין בית הדין, עו"ד ישראל שמעוני, ההחלטה להחמיר עם הירושלמים הייתה בשל העובדה כי מדובר בהרשעה חמישית של המועדון העונה בגין התפרעות אוהדים וכן בשל אותו אירוע אלימות בין האוהדים הירושלמים כאשר 15 מאוהדי 'לה-פמיליה' היכו נמרצות חייל קרבי ואוהדת נכה בתוך יציע האוהדים הירושלמים עצמם.

יש לציין כי עבור הנהלת בית"ר שמקיימת מלחמה חורמה בארגון האוהדים שלה, 'לה-פמיליה' שמגיעים רק למשחקי חוץ בשל מחאתם נגד הבעלים משה חוגג, מדובר בעונש מבורך ורצוי, כזה שימנע ממנה להילחם באוהדים שלהם ולאסור עליהם להיכנס למשחקי החוץ על ידי שיתוף פעולה עם הקבוצה המארחת.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו