משט הרצוג
משט הרצוג צילום: באדיבות מרינה הרצליה

לאחר הפוגה של שנה בשל מגבלות הקורונה, יתחדש השנה המשט המסורתי לזכרו של נשיא המדינה חיים הרצוג ז''ל.

השנה יהווה המשט גם אות הסיום לאליפות ישראל ה-27 ליאכטות מפרשיות. נשיא המדינה המכהן יצחק הרצוג בנו של חיים הרצוג ז"ל, יגיע לטקס סיום המשט על מנת לשאת דברים, ולהעניק את הפרסים הראשונים הן לזוכי אליפות ישראל, והן לזוכי משט הרצוג התחרותי

בנוסף על היותו חבר כנסת, שגריר ישראל וסופר היה נשיאה השישי של מדינת ישראל חיים הרצוג ז"ל שייט שאהב את הים, את הגלים וניצל כל רגע פנוי לשיוט ולבילוי בים. ברבות השנים הפכה הנצחתו לחלק בלתי נפרד מחיי העיר הרצליה – עיר מגוריו, המקיימת משט שנתי לזכרו מידי שנה במרינה.

חיים הרצוג
חיים הרצוג מתוך אוסף משפחת הרצוג

גם השנה, לרגל משט הרצוג ה-11, תוצג תערוכת צילומים מיוחדת באדיבות משפחת הרצוג הסוקרת תחנות ממפעל חייו של הנשיא לשעבר החל מהיותו סטודנט צעיר למשפטים בקיימברידג', דרך תפקידו כמח"ט ירושלים עד לפגישותיו עם מנהיגי העולם, ביניהם: נשיא מצרים, אנואר סאדאת, וסגן הנשיא חוסני מובראק, כל זאת בליווי תמונות מחייו האישיים, יחד עם אורה אשתו וילדיו.

למשט יגיעו מאות שייטים וכלי שייט מכל רחבי הארץ לשיירת שיוט שתוזנק מן המרינה הרצליה ביום שישי 19 לנובמבר, בשעה 10:30. לאחר מסלול של כשעתיים לאורך חופי הרצליה יתכנסו המשתתפים לטקס הסיום במעמד כבוד נשיא המדינה המכהן מר יצחק הרצוג וראש עיריית הרצליה מר משה פדלון, אשר יישאו דברים ויעניקו פרסים הן לצוותים הראשונים בתחרויות אליפות ישראל והן לצוותים שסיימו את משט הרצוג בזמן הקצר ביותר.

מתוך התערוכה
מתוך התערוכה צילום: באדיבות מרינה הרצליה

"איש משפחה, איש צבא, עורך דין, חבר כנסת, שגריר ישראל, סופר ונשיא המדינה - בנוסף לכל אלו גם אהבה גדולה לים ולגלים", מרחיבה עפרה בל סגנית ראש העיר הרצליה ויו"ר החברה לפיתוח התיירות בעיר "על כן הפכה ברבות השנים הנצחת מורשתו לחלק בלתי נפרד מחיי מרינה הרצליה, אותה כל כך אהב".