שי גליק, מנכ"ל ארגון הימין בצלמו, התארח באולפן ערוץ 7 לשיחה על כמה מן המאבקים שניהל בשנים האחרונות ובראשם אחד שטרם הסתיים - הנגשת מערת המכפלה לבעלי מוגבלויות.

"יש נסיונות לאורך כל הזמן לתקוע מקלות בגלגלים, תרתי משמע. מי שעומד בראש עיריית חברון הערבית הוא מחבל שרצח שישה יהודים והשתחרר מהכלא - ולא מתאים לו שיהודים גרים בחברון בכלל. לא מתאים לו שהמקום יהיה נגיש", מספר גליק.

הוא מוסיף, "ראש העיר הזה מוביל כבר שנים רבות את המאבק בהנגשת המערה. הוא הפסיד בכל ההליכים המשפטיים, בוועדות, בבית המשפט המחוזי ועדיין לא התייאש. לכן הוא עתר לבג"ץ. אנחנו לפני הדיון האחרון ומקווים שברגע שבג"ץ יאשר את ההנגשה, לא תהיה דרך לעצור את העבודות בשום צורה שהיא".

לשאלה מה הוביל אותו לעסוק בנושא בשנים האחרונות עונה גליק, "לפני שש שנים הייתי בירושלים בביקור במוזיאון וראיתי אנשים שעמדו מחוץ למבנה שלא היה נגיש. הוזמנו למקום אנשים עם כסאות גלגלים ואני רציתי לעזור ותפסתי אדם מבוגר עם עוד מישהו והרמנו אותו כדי שיוכל להיכנס. הוא כעס מאוד ואמר לי 'מה אתה מרים אותי?'. עניתי שנראה שהוא צריך עזרה. הוא אמר בתגובה: 'אני רוצה להגיע בכבוד ולא שירימו אותי'. כמה ימים לאחר מכן הגעתי למערת המכפלה וראיתי שמעלים אישה מבוגרת גם כן במדרגות. אמרתי לעצמי שאכן העזרה ההדדית בעם ישראל היא כל כך יפה, אבל מגיע גם למי שנזקקים לכסא גלגלים להגיע למערה בכבוד".

"שאלתי את האחראי איפה המעלית והוא ענה לי - אין פה מעלית, הערבים לא מרשים. לא הבנתי בכלל על מה הוא מדבר. הרי זאת בעיה הומניטרית, לא פוליטית. הוא הסתכל עליי ואמר 'יגדלו לך שערות בכף היד אם תהיה פה מעלית'. אמרתי לו שהמעלית הזו תקום. הצלחתי לגייס עזרה של חברי כנסת החל ממרצ ועד בצלאל סמוטריץ' ויצאנו למאבק הזה", מספר גליק.

לאורך השנים האחרונות הוא נחל הצלחה במספר מאבקים. "אני מביא קבלות, לא דיבורים. אפשר לראות שסגרנו את גלריית ברבור בירושלים. תיאטרון אל מידאן בחיפה פורק לגמרי וכך גם פורום דו קיום בנגב. מדובר בשלושה מקומות שהסיתו נגד מדינת ישראל במימון משלם המיסים הישראלי. סגרנו אותם בלי שום עזרה מאף גורם ואף עמותה. ביטלנו תקציבים לארגוני שמאל, סגרנו עמותות שקשורות לטרור, הובלנו מאבקים נגד תנועת החרם העולמית, הובלנו מאבקים להנגשה לא רק של מערת המכפלה אלא גם של קברי צדיקים ובתי כנסת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו