מכונית יוקרה בדובאי
מכונית יוקרה בדובאי צילום: iStock

השייח חאמד בן חאמדן עבד במשך שנים בתור איש צבא ודיפלומט, אבל רק בשנים האחרונות הוא הצליח להתמקד במה שהוא באמת אוהב- רכבים. חאמד, אחד מבני המשפחה המלכותית באבו דאבי, הוא הבעלים של אוסף הרכבים הגדול בעולם, וככל הנראה גם המוזר ביותר.

בניגוד לאספנים רגילים, חאמד לא מסתפק רק בקניית רכבים ואוהב גם להמציא בעצמו כלי רכב מוזרים וייחודיים. כך לדוגמא, הוא המציא רכב עם גלגלי ענק בגובה של למעלה מ2 מטר שמצליח אפילו לנסוע בים, וגם בנה את רכב השטח הארוך בעולם.

האוסף הגדול של השייח שכולל מאות רכבים גם זיכה אותו בשיאי גינס שונים כולל השיא על אוסף רכבי ה4x4 הגדול בעולם. לאחרונה, אחרי עשרות שנים של אספנות, חאמד החליט לאגד את מגוון הרכבים שלו אל תוך מוזיאון ייחודי.

המוזיאון שממוקם באבו דאבי בנוי בצורת פירמידה וכולל בתוכו חלק מכלי הרכב הענקיים שחאמד יצר. במוזיאון ניתן לראות רכב קראוון ענק בצורת כדור הארץ שאפילו מכיל חדרי שינה בתוכו, את סדרת רכבי המרצדס בצבעי הקשת שבנה, את הג'יפ הגדול בעולם ועוד רכבים רבים.

רכבי הענק של חאמד מתפרסמים באופן קבוע ברשתות החברתיות ואוספים סביבם קהילה של מכורים לרכבים כמוהו. יחד עם זאת, אחת הביקורות הקבועות שמושמעת כלפיו היא בזבוז הכספים הענק שקיים בבניית רכבים לא שמישים שגם צורכים כמות גבוהה במיוחד של דלק.

לחאמד עצמו, הביקורות פחות מפריעות והוא טוען בראיונות שהוא ימשיך להתעסק באהבה שלו למכוניות ויש לו כבר תוכניות לבנות רכבים חדשים גם בשנים הבאות.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!