נשות הכותל. ארכיון
נשות הכותל. ארכיון צילום: נשות הכותל

ארגון ליב"ה פנה היום (שני) אל מפקד מרחב דוד במשטרת ישראל ניצב משנה נתי גור, בדרישה למנוע את צעדת "נשות הכותל" העתידה להתקיים ביום שישי - ראש חודש כסלו.

כזכור, חברי כנסת חרדים ודתיים הודיעו כי בכוונתם לבלום בגופם את הכנסת ספר התורה של נשות הכותל לרחבת הכותל המערבי, לאחר שבחודשים האחרונים ח"כ גלעד קריב השתמש בחסינותו והכניס את ספר התורה.

נשות הכותל מתכוננות בתגובה לצעדת מחאה על לרחבת הכותל כשהן מחזיקות בידן 70 מעילים של ספרי תורה. אל נשות הכותל יצטרפו צנחנים ממשחררי הכותל, לצד תלמידי ותלמידות מכינות.

בפניית ארגון ליב"ה באמצעות עו"ד משה פולסקי נטען כי "מדובר במעשים המהווים עבירה פלילית, העומדים בניגוד לחוק השמירה על המקומות הקדושים, תשכ"ז-1967 ובניגוד לתקנות השמירה על מקומות קדושים ליהודים תשמ"א-1981".

ממרכז ליב"ה נמסר: "בחודש האחרון הוכנס לרחבת הכותל ספר תורה, בניגוד להנחיית הממונה על המקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ'. אנו לא נקבל פרובוקציות מסוג זה ונעשה כל שביכולתנו להגן על קדושתו של הכותל המערבי מפני כל ניסיון לערער על קדושתו. אנו מברכים על החלטתם של הח"כים החרדים והדתיים להגיע ולהגן בגופם על קדושת אבני הכותל יחד עם אלפים רבים, חרדים, דתיים, מסורתיים וחילונים".

לקראת מחאת נשות הכותל מסרה יוכי רפפורט, מנכ״לית נשות הכותל: "לנשים בכותל המערבי אסור לאחוז בספר תורה, אסור לקרוא בתורה. אנחנו מופלות ומודרות במקום הקדוש ביותר ליהודים. כל מה שנותר לנו הוא לאחוז בכיסויי ספרי התורה הריקים, למחות על העוול הנורא בחסותו של הרב שמואל רבינוביץ׳ ולייחל ליום בו יהיה שוויון לנשים בכותל המערבי".