נתניהו ואנשי הליכוד במליאת הכנסת
נתניהו ואנשי הליכוד במליאת הכנסת צילום: דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ

חבר הכנסת מיקי זוהר (הליכוד) אמר הבוקר (שלישי) כי תקציב המדינה יאושר בכנסת ככל הנראה, אולם הבעיות בקואליציה יתחילו לאחר מכן והן אלו שיגרמו להפלתה.

"מבחינת האופוזיציה - יש די דבקות במטרה להפלת הממשלה הזו. החיבור שיש לליכוד עם המפלגות החרדיות הוא בלתי ניתן לפירוק. אני מעריך שהאופוזיציה תישמר", אמר זוהר לרדיו 103FM.

"יש סיכוי סביר שהתקציב יעבור, אבל מיד לאחר מכן יתחילו הספקולציות הפוליטיות. אנשים יתחילו לעשות שינוי מסלול, אני חושב שהבשורה תבוא דווקא מכיוון מהקואליציה. יש שם כמה אנשים שלא מוצאים את עצמם, אין שם הרי אידיאולוגיה וערכים".

מיקי זוהר
צילום: Avshalom Sassoni/Flash90     

לטענתו, ''מרצ מאוד מתקשה מבחינה אידיאולוגית, כל האג'נדות שלהם בעצם ירדו לטמיון. יש הבדל בין להיות שר בממשלה לבין להיות ח"כ שבא להצביע בעד דברים שהוא לא מאמין בהם. זה מה שקורה לחברי הכנסת של מרצ. למוסי רז ומיכל רוזין מאוד קשה אידיאולוגית. זה לא קל ללכת נגד כל מה שאתה מאמין בו בשביל ישיבה על הכיסא".

על הסקר שצופה לליכוד 36 מנדטים אמר זוהר: "היה ברור מאליו שנתחזק. בפעם הראשונה אחרי הרבה שנים יש מושא להשוואה - איך אנחנו ניהלנו את המדינה, ואיך הם. אם יהיו בחירות, הסיכוי שלנו להשיג 61 מנדטים הוא יותר מריאלי".

אמש פורסם סקר מנדטים של פרופ' קמיל פוקס וחדשות 13, המעלה כי אילו הבחירות היו נערכות היום, הליכוד היתה המפלגה הגדולה בישראל עם 36 מנדטים.

סיעת יש עתיד עם 20 מנדטים, העבודה זוכה ב-10 מנדטים, הרשימה המשותפת - 8, כחול לבן - 7, ש''ס - 7, יהדות התורה - 7, מפלגת ימינה - 6, רשימת הציונות הדתית - 6, מרצ - 5, ישראל ביתנו - 4, סיעת רע''מ - 4, מפלגת תקווה חדשה לא עוברת את אחוז החסימה (2.6%).

לשאלה האם אתה תומך בהמשך כהונת ממשלת בנט-לפיד או בהליכה לבחירות עכשיו, 51% השיבו שהם תומכים בהמשך כהונת הממשלה, 40% רוצים בחירות עכשיו ו-9% השיבו ''לא יודע''.

20% מהנשאלים היו רוצים שהמפלגות החרדיות יצטרפו לממשלה, 63% רוצים שהמפלגות החרדיות ישארו באופוזיציה, 17% ענו ''לא יודע''.

לשאלה האם בנט צריך לכבד את הסכם הרוטציה ולפנות את מקומו ליאיר לפיד באוגוסט 2023, 62% השיבו כי על בנט לכבד את ההסכם ולפנות את מקומו ללפיד, 23% השיבו כי בנט צריך לפרק את הממשלה ולא לכבד את ההסכם, 15% ענו ''לא יודע''.

הסקר כלל 701 נשאלים מהם 601 מהאוכלוסייה היהודית ו-100 מהמגזר הלא יהודי. הסקר נערך על ידי פרופ' קמיל פוקס. התשאול במגזר היהודי נערך על ידי חברת פרוייקט המדגם בהנהלתו של ד"ר אריאל איילון. התשאול במגזר הלא יהודי נערך על ידי חברת סטט-נט בהנהלתו של יוסף מקלדה. טעות הדגימה היא 3.8%.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו