לאחר הסערה: בנט ואלהרר מגיעים יחד לכנס האקלים

המבוכה בגלזגו: ראש הממשלה נפתלי בנט ושרת האנרגיה קארין אלהרר הגיעו הבוקר (שלישי) למתחם ועידת האקלים, לאחר שאתמול אלהרר נאלצה לחזור למלון בגלל מחסור בנגישות בכניסה לאולם הוועידה.

אלהרר התבקשה אתמול לעלות על שאטל לא נגיש ליושבים בכסא גלגלים. במשך שעתיים עמדה אלהרר מחוץ לאולם. המארגנים הבריטים של הוועידה סירבו לאפשר לה להיכנס בדרך אחרת.

ראש הממשלה נפתלי בנט ששמע על התקרית, התקשר לשרה אלהרר ואמר לה שהישארותה מחוץ למתחם ועידת האקלים בגלל בעיות נגישות לא מקובלת עליו. בהנחייתו השרה הגיעה הבוקר למתחם הוועידה יחד עם שיירת ראש הממשלה ואף תשתתף בפגישה של בנט עם ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון.

שגריר בריטניה בישראל ניל ויגאן התנצל בפני השרה וכתב בטוויטר כי הוא "מוטרד לשמוע שהשרה אלהרר לא השתתפה בישיבות הוועידה. מתנצל עמוקות ובכנות בפני השרה, אנחנו רוצים פסגה שמכילה את כולם".

״נסעתי אל ועידת האקלים הבינלאומית כדי לקדם מאבק משותף דרך פגישות עם מקביליי בעולם. לצערי זה לא התאפשר בגלל בעיית נגישות, שבשנת 2021 כבר אין לה מקום", סיפרה שרת האנרגיה.

''כולי תקווה שהלקחים מהיום הזה יופקו כדי שמחר קידום אנרגיות ירוקות, הסרת חסמים והתייעלות באנרגיה יהיו הדברים שאתעסק בהם״, הוסיפה אלהרר.

שר החוץ יאיר לפיד הגיב: ''הערה למארגני ועידת האקלים בגלזגו - אי אפשר לדאוג לעתיד, לאקלים, ולקיימות אם לא נדאג קודם לבני האדם, לנגישות ולאנשים עם מוגבלויות. מברך מכאן את שרת האנרגיה המצוינת שלנו קארין אלהרר, על פעילותה למען איכות הסביבה והאנרגיות המתחדשות'', כך לפיד.

ח"כ אבי מעוז, יו"ר מפלגת נעם, הגיב: "בושה למארגני הכינוס בגלאזגו ששרת האנרגיה של מדינת ישראל נאלצה לשוב על עקבותיה כי המקום לא היה נגיש. חזקי ואמצי שרת האנרגיה, מקווה ששר החוץ ידע להעביר את מחאת מדינת ישראל כראוי".

 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו