גל אוחובסקי
גל אוחובסקי Photo by Miriam Alster/FLASH90

הכותרות מספרות שאיש הטלוויזיה גל אוחובסקי "כפה את עצמו על גברים".

כאשר נכנסים לתיאור הפלסטי של העדויות ומשלבים אותו בתגובה של אוחובסקי, עולה תמונה של תקיפה מינית ברוטלית בעלת מאפיינים שחוזרים על עצמם בסיפורי אונס רבים בקהילה.

א', שנמצא דובר אמת בפוליגרף, העיד: "יותר מחמש פעמים הוא ניסה להפוך אותי בכוח, אמרתי לו די, בוא נפסיק עם זה. באופן מפתיע ומזעזע הוא נתן לי כאפה בפנים. זה שיתק אותי". לפי עדות נוספת של ב': "הוא כפה את עצמו עלי למרות התנגדותי".

התגובה של אוחובסקי: "בין המעורבים נקבע מפגש מיני. המפגש המיני הסתיים באופן ידידותי, ועד רגע הפניה מכם לא ידע גל דבר על תחושותיו של חבר הקהילה. לאחר קבלת הפניה התברר לגל כי האדם המדובר מצוי בעימות על רקע מיני עם רבים מחברי הקהילה."

עדויות רבות מראות שמפגשים מיניים רבים בקהילה מסתיימים בחציית קווים ובהפעלת כוח ברוטלי נגד רצונו של הפרטנר, רבים מן הקורבנות הם צעירים עם בלבול מיני שמושך מבוגרים מהקהילה לפגוע בהם מינית, רבים מן התוקפים הם מבוגרים מנוסים בעלי סמכות ומעמד בקהילה, וגם אנשים שיש להם זוגיות הומוסקסואלית יציבה לא בוחלים בשימוש אינטנסיבי באפליקציות ההיכרויות לשם סטוצים.

לפרטים נוספים ולהורדת החוברת לחצו כאן

בחוברת "הומוסקסואליות – סקירת מידע" מרוכזת מסה של עדויות מטפלים ונפגעים על המתרחש מאחורי המחיצות העבות של הקהילה הגאה.

גל אוחובסקי הוא בן 63, מקיים זוגיות קבועה, מייסד ונשיא ארגון "איגי" – ארגון הנוער הלהט"בי, יוצר הסדרה "המהפכה הגאה" בכאן ומייצג את הקהילה במאבקים ציבוריים רבים. עד אתמול נחשב גל אוחובסקי למצפן של הקהילה. היום הוא הפך למאפיין של הקהילה.

הכותב: חיים כהן מו"ל החוברת "הומסקסואליות סקירת מידע"