ממחאת הימין בתל אביב מכריזה השרה לשעבר ח"כ מירי רגב בשיחה עם ערוץ 7, "נעשה הכול כדי להפיל את הממשלה המסוכנת הזו", כהגדרתה.

לדבריה הצעד הראשון המתחייב הוא יציאת העם למחאה נרחבת. "הגיע הזמן שנחזור לרחובות ונעביר את המסר הברור – דמוקרטיה היא הזכות שלנו להביע מחאה, לא עם דגלים שחורים אלא עם דגלים כחול לבן", אומרת רגב הנכונה להוביל גל מחאה ציבורי נגד הממשלה והתנהלותה.

חבר הכנסת איתמר בן גביר מתבשם מהאהבה המורעפת עליו מציבור המפגינים. "אומרים שאלו אנשים קיצוניים, הם קיצוניים לדבר אחד, לאהבת ישראל ואהבת עם ישראל".

חבר הכנסת עמיחי שיקלי מספר על תחושתו לנוכח האנרגיות הציבוריות במחאה. "המחנה הלאומי הוא משפחה אוהבת. מה שמנחה כל מי שנמצא במחנה הזה, בין אם זה בש"ס, בציונות הדתית או בליכוד, ולדעתי גם ימינה נמצאת במחנה הזה והיא כרגע בוורטיגו שהיא תתעורר ממנו, הוא לדאוג לכך שהכוחות האיסלאמיסטים, הכוחות הפוסט ציוניים, שוחרי רעתה של המדינה הזו לא יתחזקו".

"אני רואה איך הם שואבים עידוד בבאר שבע, במחצבות בנגב, בשדות בגליל, בנאומי ההסתה בכנסת. רק היום שמענו איך סעדי מדבר על הצהרת בלפור, לחשוב עליו כרשת ביטחון להעברת תקציב? משהו כאן לא כשורה", מוסיף שיקלי.

יו"ר 'הציונות הדתית', חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' רואה את הקהל הרב שהתקבץ למחאה כהוכחה לבריאותו של הציבור הרחב, עם ישראל חי ומבין היטב איפה נמצאת האמת ואיפה השקר, וההתעוררות הזו תביא בעזרת ה' את הכוחות הטובים של עם ישראל, את הרוב, להנהיג את מדינת ישראל כמדינה יהודית, מהר הרבה יותר מכפי שזה נראה".

חברת הכנסת לשעבר אסנת מארק משוכנעת שהמחאות יתגבשו לקראת ההמשך. "זו הסנונית הראשונה. נראה לבנט שאנחנו יודעים למחות ואנחנו נלחמים על ארץ ישראל זו המטרה של המחאה הזו".

חבר הכנסת שלמה קרעי תקף גם הוא את "הממשלה הרעה" כלשונו.

"ראינו פרסומים שמתוך תקציב המדינה יש צינורות שמגלגלים אותו הלאה לחמאס, אנחנו רואים שבנט לא נוקף אצבע בלי לקבל אישור ממועצת השורה, אנחנו רואים ממשלה שפוגעת בחלשים, פוגעת בפריפריה וגם לא קיבלה את המנדט מהציבור. הציבור כאן אומר לה, לכו הביתה, נמאסתם", דברי קרעי.

דברים ברוח זו אומרת גם חברת הכנסת קטי שטרית התוקפת את הפרת ההבטחות שליוו את הקמת הממשלה הנוכחית, לעומת המחנה הנאמן לעקרונותיו והגיע למחאה. "אני מגיעה מהכנסת, שם יש הנחת תקציב רע למדינת ישראל. בניגוד לכל ההבטחות לציבור אנחנו רואים שם העברת כספים רבים באופן לא מבוקר לעמותות שפוגעות במדינת ישראל, עמותות שתומכות באלמנות ויתומים של שהידים, מחבלים שיורים את הרקטות לישובים שלנו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו