יחיאל לסרי
יחיאל לסרי צילום: פלאש 90

האם יימכרו דירות חדות באשדוד בפחות ממיליון שקל? אם לשפוט על פי אמירותיו של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי הרי שהתשובה חיובית.

את הדברים אמר במענה לשאילתא שהגיש חבר מועצת העיר אשדוד, ולדימיר בורודה, בה ביקש לדעת מדוע ישנם עיכובים רבים ביישום של הסכם הגג שנחתם מול העיריה לפני שנים אחדות.

כמו כן, הוא ביקש לדעת באיזה שלב נמצאים הפרויקטים השונים שכבר החלו בנייתם ומהו תקציבה של מינהלת הסכם הגג.

בפתח תשובתו הציג לסרי את הרקע לחתימת הסכם הגג. "בשנים שטרם החתימה על הסכם הגג, הדעה הרווחת הייתה כי לא נותרו קרקעות למימוש בעיר וכי בשנים הקרובות הפרויקטים היחידים האפשריים הם פרויקטים של התחדשות עירונית ומטבע הדברים זמן המימוש וקצב המימוש של תכניות מסוג זה איטי ביותר. העדר היצע זה הוביל למצב שבו החלה עזיבה של צעירי העיר את אשדוד".

עוד אמר כי "במסגרת החזון שלו למצוא פתרונות דיור במחירים נגישים לזוגות צעירים בעיר החלה עבודת מטה משמעותית בראשות מנכ"ל העירייה ובשיתוף גורמי ההנדסה בראשות מהנדס העיר, תוך גילוי יצירתיות שהובילה ב-10/2017 לחתימת הסכם גג הכולל כמות גדולה של יח"ד.

"חשוב גם לציין כי כחלק מהרצון לתת עדיפות לזוגות הצעירים סוכם גם בהסכם הגג על תמהיל דירות של 40% יח"ד עד 75 מ"ר, 40% עד 100 מ"ר ו 20% מעל 100 מ"ר ועל הקצאת 100% מיחידות הדיור עבור זוגות צעירים במסגרת מחיר למשתכן".

ראש העיר גולל את הגורמים שיצרו עיכןבים במימוש התוכנית. "תכנית פארק לכיש זכתה להתנגדות ועיכוב עקב עתירה של התאחדות התעשיינים שהובילה אף לביטול התכנית בבית המשפט המחוזי. לאחר ערעור של המדינה והעירייה על ההחלטה בבית המשפט העליון, סוכמה פשרה שאפשרה את מימוש רובה הגדול של התוכנית. וכפי שידוע לך, עד כה פורסמו מכרזים ליותר מ-1700 יח"ד ואף נבחר יזם זוכה לבניית כ- 1028 יח"ד ראשונות במתחם.

בשלב הזה העניק הצצה למחירים הנמוכים יחסית שיאפיינו את מחירי הדירות העתידיות. "מחיר הזכייה של יזם זה הינו 11,600 ש"ח למ"ר אשר מגלם עלות של כ-1 מיליון ש"ח לדירת 75 מ"ר. במהלך הימים הקרובים יחל גם קבלן הפיתוח שנבחר, את עבודות הפיתוח בשכונה.

"גם במתחם מגרש האימונים הכולל 692 יח"ד נבחרו כבר יזמים ואנו מעריכים כי מימוש התכנית ותחילת הבניה תחל כבר בשנה הקרובה. במתחם זה מחירי הזכייה של היזמים הינם בין 10,200 ל-11,700 ש"ח למ"ר המגלמים עלות של בין 900 אלף ש"ח ל-1.05 מיליון ש"ח לדירת 75 מ"ר".

את תגובתו סיכם ראש העירייה באומרו כי "הסכם הגג של אשדוד אשר מאפשר לקדם בניה למגורים לזוגות צעירים תוך שיתוף פעולה עם המדינה , הינו לדעתנו המהלך האסטרטגי היחידי שיכול לקדם משמעותית הקמה של יחידות דיור להגדלת ההיצע לזוגות צעירים בעיר אשדוד במחירים מוזלים ובכך חשיבותו הרבה. ידענו מראש שמדובר בקרקעות שיש לגביהן תהליכי תכנון ושינויי בעלויות האורכים זמן רב ועדיין זה הפתרון הנכון לעיר ולאוכלוסייתה ונמשיך לקדמו במלוא התנופה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו