הרב שלמה אבינר
הרב שלמה אבינרצילום: Yossi Zamir/Flash90

נשיא ישיבת עטרת כהנים, הרב שלמה אבינר, מסביר בסרטון חדש מדוע הוא ואשתו התפקדו למפלגת נעם.

בפתח דבריו מסביר הרב אבינר כי התשובה למי ששואל אותו מדוע הוא התפקד היא פשוטה והוא לא מבין מדוע בכלל נשאלת שאלה זו.

"יש דברים פשוטים והם נשכחים וצריך לחזור עליהם", מסביר הרב אבינר. לדבריו, "גם בדבר הפשוט הזה, ההסבר הוא בשתי מילים – מדינה יהודית. מדינה שיש לה גוף, זאת אומרת, כלכלה, ביטחון פוליטיקה, ויש לה גם נשמה זאת אומרת מוסר, טהרה, מידות טובות, קדושה. זאת מדינה יהודית. מדינה שכך הרצל קרא לה. אומנם אצלו זה נקרא מדינת היהודים אבל ביידיש. צרפתית ושפות נוספות זו מדינה יהודית".

עוד מוסיף הרב אבינר כי "אם היינו רוצים מדינת כל אזרחיה, שיש הרבה אזרחים עם כל מיני דעות ושיטות, כל מיני מחשבות ודתות, והם מסתדרים יחד, אז בשביל מה כל מסירות הנפש? יכולנו להישאר באמריקה. בשביל מה החייל נלחם בצבא? בשביל מדינת כל אזרחיה? לא, בשביל מדינה יהודית. אבל הם התבלבלו, שכחו דברים פשוטים. שלא צריך לחלל שבת ברשות הרבים, שצריך להתחתן איש עם אישה ולא איש עם איש, שצריך כשרות מסודרת וגיור אמיתי. אם לא יהיו פה פילוגים ופירודים והרס שאי אפשר לתאר. אבל 'ה' לא עזב את עמו' ובעז"ה בכל יסתדר במאמצינו".

הרב צבי טאו התגייס למען מפלגת נעםמפלגת נעם

נזכיר כי בימים האחרונים התפקדו למפלגת נעם שורת רבנים, ביניהם ראשי ישיבות, רבני ישובים וקהילות ורבנים נוספים. במסגרת מבצע ההתפקדות של המפלגה התפקדו בין היתר: הרב יוסף קלנר, ראש ישיבת עטרת ירושלים הרב אבישי צוריה, ראש ישיבת אדר היקר באשדוד הרב יוסף זיני, ראש ישיבת ההסדר קרית גת הרב אמיר ממן, הרב אפרים ג'יאמי ראש ישיבת ההסדר בגבעת אולגה והרב אביב צוברי ראש ישיבת עטרת ירושלים.

קריאתם של שורת הרבנים להתפקד לנעם מצטרפת לקריאתו של הרב צבי טאו, נשיא מוסדות הר המור ומנהיגה הרוחני של המפלגה שהתפקד אף הוא למפלגה לאחרונה. לדברי הרב טאו: "בימים אלו יש לנו כאן ממשל הפועל באופן מכוון ומאורגן באופן שיטתי להפרדת הדת מן המדינה בניגוד לצביון האמיתי של מדינת ישראל. בניגוד לרצון רוב העם. נגד כל היקר לנו, ועל ירושלים ידו גורל. התברכנו באיש אמת, נציגנו בכנסת ישראל, ידידנו היקר חבר הכנסת אביגדור מעוז".

"אבי עושה לילות כימים ללחום את מלחמתם של ישראל, ופועל ללא לאות לאחדות תורת ישראל, עם ישראל וארץ ישראל. למנוע את הקלקולים ולתקן את הדרוש תיקון, והכל ביראת שמים טהורה. במסירות אין קץ, בחן ובנעימות. גם אנחנו נקראים לעזרת ה' בגיבורים, ולחזק את ידיו של נציגנו בכנסת על ידי כך שהמון רב מעם ישראל יתמוך באבי ובפועלו", הוסיף הרב טאו.