ישראל הופכת למדינה פחות ופחות יהודית, אומר חבר הכנסת מיקי זוהר בראיון לערוץ 7 בעקבות מחאת הימין ברחבת הבימה.

"אני לא אוהב את הניסיון של חברי הקואליציה כמו מרצ ומפלגות אחרות לקחת את ישראל למקום שונה מבחינת מסורת יהודית. אני לא אוהב את הניסיונות של מתן כהנא לבצע שינויים מרחיקי לכת בכל הנוגע לשמירה על כשרות", אומר חבר הכנסת זוהר.

עוד מוסיף זוהר וקובע כי ישראל מנוהלת היום על ידי התנועה האיסלאמית, ועובדה זו אמורה להטריד כל אזרח בישראל "משום שאנחנו לא רצי שהתנועה האיסלאמית היא שתכתיב לנו מה טוב ומה רע לישראל". לנוכח כל אלה, סבור זוהר כי המחאה בתל אביב והקולות שעלו ממנה מוצדקים ונכונים.

האם ביום שאחרי העברת התקציב יסתיימו המאבקים והמחאות? זוהר משוכנע שבדיוק להיפך שכן "ביום שאחרי העברת התקציב יתחילו הספקולציות הפוליטיות להיכנס לתוקף. כשתהיה לכאורה יציבות שלטונית יהיה בדיוק ההיפך. אנשים יתחילו לחשוב על הקריירה הפוליטית שלהם ומה יקרה איתם ביום שאחרי. אנשים יבינו שאם הם נשארים חלק מקואליצית שמאל שכאלה אין להם תקומה, בטח לא כשמדובר בתקווה חדשה וימינה. אם הם יישארו בקואליציה הזו הם יילכו ויישחקו ועד הבחירות יישארו בלי ציבור שתומך בהם".

חבר הכנסת זוהר דוחה את ההערכות לפיהן ביום שאחרי התקציב יפנה נתניהו את מקומו בהנהגת הליכוד. "נתניהו לא הולך", הוא קובע. "נתניהו יישאר ונעשה הכול כדי שהוא יישאר. אנחנו לא מוכנים לשים את נתניהו כקרבן לגחמות השמאל. נתניהו נבחר על ידי מצביעי הליכוד שרוצים אותו ראש הממשלה שלהם. זה שיש מישהו בשמאל בתקשורת או במערכת המשפט שלא רוצה את נתניהו, לא הוא יחליט".

על המו"מ בין מפלגתו לבין מנסור עבאס, אומר חבר הכנסת זוהר: "פנה אליי מנסור עבאס ואמר לי שהוא יהיה מוכן להימנע בהצבעה בתמורה לכמה בקשות, אגב קטנות ושוליות ביורת לעומת מה שנתנו לו. הוא היה מוכן להימנע בהצבעה אחת ולאפר לנו להקים ממשלה של 60 מנדטים, ממשלת מיעוט. הלכתי עם ההצעה הזו לנתניהו ושאלתי מה דעתו. הוא סירב ואמר בשום פנים ואופן אני לא מקים ממשלה שתישען על התנועה האיסלאמית".

ממשיך זוהר ומתאר את השתלשלות האירועים מנקודת ראותו: "גם במערכת הבחירות השנייה סירבנו. לימים, במערכת הבחירות השלישית היה רעיון שיתגבשו 59 מנדטים ונעביר חקיקה לבחירה ישירה ובכך נתניהו יהפוך לראש ממשלה לארבע שנים והכנסת תהיה מערב פרוע. בעצם כל אחד יצביע לפי תפיסתו. אלה הדברים שעמדו על הפרק. להגיד שהוא היה הופך לחבר קואליציה, זה שקר מוחלט".