ברביבאי ואלשאמלי
ברביבאי ואלשאמלי צילום: יוסי איפרגן, לע"מ

שרת הכלכלה אורנה ברביבאי ושר התעשייה והמסחר של ירדן יוסף אלשאמלי נועדו בירדן לראשונה מזה עשור ודנו במגוון של דרכים לחיזוק יחסי הכלכלה בין שתי המדינות. זאת במסגרת הרצון לשמר מדיניות של שלום חם והעמקת הקשר בין המדינות.

במהלך הפגישה דנו השרים בין היתר בעדכון הסכם הסחר בין שתי המדינות, בהכרה הדדית בתקינה ובהרחבת התיירות.

במהלך הפגישה חתמו השרים על הסדר העשוי להגדיל בעתיד את מכסת המוצרים שירדן רשאית לייצא לרש"פ. ישראל מכירה בחשיבות שיתוף הפעולה הכלכלי עם הממלכה הירדנית, כיעד אסטרטגי לטובת יציבות האיזור.

בין המוצרים והסחורות שעשויים לעבור מירדן לשטחי הרשות הפלסטינית: מלט ומוצרים לתחום הבנייה, שטיחים, ביגוד, מוצרי חשמל ואלקטרוניקה ועוד.

בפגישה השתתפו שגריר ישראל בירדן איתן סורקיס ושגריר ירדן בישראל, רסאן אל מג׳אלי. הפגישה בין שרת הכלכלה ושר התעשייה והמסחר והחתימה על הסדר הסחר מדגישים את המשך הפעילות להידוק הקשרים האזרחיים בין ישראל לבין ירדן, לחיזוק יחסי השכנות וקידום שיתופי הפעולה בין המדינות.

ישראל מקווה כי ההסדר יביא לחיזוק הכלכלה הירדנית ויתרום להמשך צמיחת הממלכה. בנוסף, מדגיש ההסכם את החשיבות שמייחסת ישראל לקידום ופיתוח הכלכלות באזור ולעידוד הסחר האזורי.

שרת הכלכלה ברביבאי: "הטבות הסחר עליהם סוכם היום בין ממשלת ישראל לירדן, הן נדבך חשוב בהידוק היחסים הדיפלומטיים בין המדינות. העמקת היחסים האזרחיים והכלכליים תורמת ליחסים הבילטרליים, לביטחון הלאומי ולשמירה על הגבול הארוך והשקט ביותר של מדינת ישראל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו