איתמר בן גביר
איתמר בן גביר צילום: Olivier Fitousi/Flash90

ח"כ איתמר בן גביר דורש מהעיתונאי נחום ברנע פיצוי בסך של רבע מיליון שקלים לאחר שהכפיש אותו לטענתו.

עורך דינו של בן גביר, חנמאל דורפמן, שיגר לברנע מכתב התראה בטרם נקיטת הליכים משפטיים, בדרישה לפיצוי ודרישה לפרסום התנצלות וכן הודה שאם ברנע לא ישלם את הפיצוי, הוא ייתבע בסכום גבוה יותר.

זעמו של בן גביר יצא על טור שפרסם ברנע לפני כשבועיים בעיתון 'ידיעות אחרונות' תחת הכותרת "עבריין הוא עבריין" ובו כינה את חבר הכנסת: "עמיתו של יגאל עמיר", "מקבילו של יגאל עמיר", ו"אחיו לנשק". עוד נכתב במאמר, "נכון שעמיר רצח את רבין, אבל בן גביר חשב (ודיבר) על זה קודם" והוסיף, "עבריינים מסוגו של בן גביר לא משתנים, הם רק משתכללים".

במכתב ההתראה כתב עו"ד דורפמן, "דבריך חמורים ביותר ושקריים ביותר, כפי שידוע לך היטב מרשי לא רצח את יצחק רבין ז"ל, לא ביקש לרצוח אותו, לא היה "עמית" של יגאל עמיר ( שאגב הצביע לראש הממשלה הנוכחי נפתלי בנט..) ולא 'מקביל' אליו. והוסיף לסתור את טענותיו של ברנע: 'אחיו לנשק' של יגאל עמיר הן טענות חמורות ושקריות, מרשי מעולם לא היה 'אח לנשק', לא פעל יחד עם יגאל עמיר, לא היה שייך לאותה קבוצה והאמירות שלך חמורות".

עוד הוסיף במכתבו כי הדברים שברנע כתב הם עוד יותר חמורים כאשר לטענתו ברנע מכיר את עמדתו של בן גביר בנושא רצח רבין ויודע היטב עד כמה הוא סבור שרצח הוא פשע ומעשה מתועב, לא תומך ברצח ואומר זאת מעל כל במה אפשרית ובכל ראיון שהוא נשאל עליו.

בנוסף תקף את טענותיו של ברנע לפיהן בן גביר "עבריין" והבהיר שהטענות שקריות מאחר והרשעותיו של בן גביר שעסקו בעבירות של חופש הביטוי וגרפיטי, התיישנו ולפיכך כינוי כזה, הוא בבחינת השמצה פרועה ונוגדות את חוק תקנת השבים.

"די להביט בכתב אישום על הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, או כתבי אישום בגין שירה בבית המשפט. כתבי האישום (והזיכויים הרבים) חושפים תמונה עגומה מאוד על הפרקליטות והתביעה המשטרתית. מאז צעירותו, הוא התחתן, נולדו לו ולרעייתו שישה ילדים, הוא למד משפטים, כיהן כעוזר פרלמנטרי בכנסת ישראל, הוסמך כעורך דין, בנה בעשר אצבעות משרד מצליח, נבחר לעמוד בראש מפלגה, והיום הוא יו"ר עוצמה יהודית, חבר בכנסת ישראל", כתב עורך הדין.

הוא ציין כי חרף העובדה שברנע יודע ומכיר את כל הנתונים הללו הדגיש, בחר ברנע להשמיץ את בו גביר ביודעין ובזדון.

בסיום מכתב ההתראה ציין דורפמן כי הדברים שפרסם ברנע כלפי בן גביר חמורים והינם דברי לשון הרע חמורים, ואין ספק כי הם פורסמו במטרה מכוונת להשחיר את דמותו בעיני הרבים, עולים כדי פגיעה בפרטיות, השפילו וביישו, פגעו בשמו הטוב והכפישו אותו ללא כל סיבה, וכל זה בכוונה להפוך אותו למטרה לשנאה, וללעג ובוז בעיני הרבים.

לדבריו, "אין גם ספק כי הפרסומים נעשו בזדון, מתוך כוונה לגרום לנזקים שאכן נגרמו, ובין היתר נזק רב ועוגמת נפש עמוקה".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ בן גביר מסר: עיתונאי שמכפיש ומשקר יתן את הדין וישלם על כך, אולי ככה הוא יבין שאסור לפגוע במישהו אחר ולשקר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו