שבאבניקים מועמדת לפרס
שבאבניקים מועמדת לפרסצילום מסך מאתר הפסטיבל

אתמול הוכרזו המועמדים לפרסי ורד הזהב שמתקיים במסגרת הפסטיבל הבינלאומי רוז׳ ד׳אור (ורד הזהב) ונחשב לאחד מפסטיבלי הטלוויזיה החשובים בתחומו, והשנה יש גם נציגות ישראלית - העונה השנייה של שבאבניקים.

שבאבניקים תתחרה בקטגוריה הקומית לצד ״מבוימים״ של BBC ו- "inside" של NETFLIX כשבקטגוריות נוספות מועמדים משחקי הדיונון וברידג'רטון של NETFLIX (קטגוריית הדרמה) והחוג לאנגלית של NETFLIX (קטגוריית דרמה קומית).

רשימת המועמדים הסופית נבחרה על ידי ועדה של 150 מנהלי שידור ומפיקים מובילים מרחבי תעשיית הטלוויזיה הבינלאומית, והיא כוללת 12 קטגוריות שבכל אחת נשארו שישה מועמדים אחרונים מתוך למעלה מ750 סדרות וסרטים שהתמודדו.

העונה השנייה של שבאבניקים, שהופקה ע"י חברת דורי מדיה ומשודרת ב- HOT, עסקה בארבעת השבאבניקים, אבל הפעם - מחוץ לישיבה. כזכור, בסוף העונה הקודמת ראש הישיבה העיף אותם מכל המדרגות, ובעונה החדשה הם מגלים שהם חייבים ישיבה כדי להתחתן אבל אף ישיבה לא מוכנה לקבל אותם. הם מוצאים פרצה בחוק שמאפשרת להם להקים ישיבה פיקטיבית שבה הם יהיו מוגנים מכל צו גיוס, וחיים את החיים כפי שהם רוצים לחיות אותם.

את הישיבה הם מקימים בתוך הדירה של סבתא של דב, בלב הרחוב החילוני האחרון שנשאר בירושלים, מה שמעורר עליהם את השכנים שרוצים לשמור על רוח השכונה ולא מוכנים שהחבורה הזאת תשתלט להם על החלקה הקטנה.