האופוזיציה: לפקח על הכסף לרע"מ, לפיד סירב ערוץ כנסת

הבוקר (חמישי) התחדשו במליאת הכנסת ההצבעות על ההסתייגויות והסעיפים בהצעת חוק ההסדרים.

לפני תחילת ההצבעות פנה ח"כ מיקי זוהר לקואליציה בהצעה מקורית.

"יש אפשרות שנגיע להסכמה שכל ההסתייגויות יימשכו, יש לנו הצעת פשרה הוגנת", פתח את דבריו.

הוא הוסיף, "ההצעה שלנו היא שכל שקל שמועבר ע"י הממשלה לרע"מ ולתנועה האיסלמית יעבור במנגנון פריטטי בין הקואליציה לאופוזיציה שיפקח על הכספים, כדי שלא תהיה זליגת כספים לחמאס בעזה. כך אתם גם שומרים על ביטחון ישראל וגם נמנעים מפיליבסטר".

שר החוץ יאיר לפיד שלל את ההצעה. ""אני שמח לראות שהלילה הארוך הזה לא הרס את ההומור של האופוזיציה, התשובה היא לא".

ח"כ מיקי זוהר הגיב, "מה אתם מסתירים לאזרחי ישראל? ממה אתם חוששים? האופוזיציה הסכימה למשוך את ההסתייגויות למרות התנגדותה לתקציב המוצע, אם הקואליציה תקים מייד מנגנון משותף, עם סמכויות וטו פריטטיות לקואליציה ולאופוזיציה, שיפקח על העברת כספי המדינה לרע״מ ולעמותות שקשורות בה על מנת למנוע העברת כספי אזרחי ישראל לחמאס, לארגונים מסיתים ולאויבי ישראל. הם פשוט סירבו".

"איזו בושה. ברור לכולם שהם פשוט מסתירים נתונים מאזרחי ישראל שירעידו את האדמה", דברי זוהר.

ח״כ משה ארבל מש"ס הוסיף, "הבוקר הוסרה המסכה מעל פניה של הממשלה. ההתנגדות למנגנוני פיקוח ובקרה והסירוב להצעת האופוזיציה שנועדה למנוע זליגת כספים למשפחות מחבלים צריכה להדיר שינה מעיני כולנו. ימין ושמאל כאחד".

ארגון "עד כאן" אשר חשף את קשרי רע"מ עם תנועת החמאס מסר: "אנו מברכים על הצעת הצדדים הציוניים בכנסת להקמת מנגנון פיקוח לכספי התקציב המיועדים לרע"מ ומשם לתנועה האיסלמית".

"יש צורך להקים מנגנון פיקוח לכספים שבסבירות גבוהה יגיעו מאזרחי ישראל לגורמים קיצוניים בתנועה האיסלמית. על הממשלה לא להתספק בסיסמאות ריקות מתוכן אלא למנוע מכספי משלם המיסים לזלוג לידים עוינות", לשון תגובת הארגון.