הפגנת נשות האברכים
הפגנת נשות האברכים צילום: דוברות

למעלה מ-200 חברות פורום "תורתם אומנותן" של נשות האברכים בציונות הדתית שלחו היום (חמישי) מכתב לחברות הכנסת בבקשה שיגלו סולידריות נשית ויתגייסו למאבק שלהן לביטול ההחלטה שלא להכיר בלימודי תורה בכוללים כזכאות לסבסוד של המדינה את מעונות היום של ילדיהן.

בפניה הן כתבו: "אנו מתקרבות למועד תשובת המדינה לבג"צ ביום ראשון, ועדיין אנחנו בערפל. אין שום דבר ברור. כרגע אנו משלמות מחיר מלא למעון, ולא מסוגלות להמשיך כך. אף אחד לא יודע להגיד לנו שזה ישתנה. זו פגיעה קשה בנשים, המכניסה אותנו חזרה תחת תקרת זכוכית וסוגרת בפנינו אפשרות לתעסוקה".

את המכתב הן שלחו באופן אישי לחברות הכנסת, ובו נכתב בין היתר: "אנו פונות אלייך, בתקוה שנוכל למצוא בך אוזן קשבת ורצון לסייע. וזאת, לא רק כחברת כנסת, אלא גם כאשה, אשת-קריירה, המבינה ללבן של נשים עובדות ולומדות. מה עלינו לעשות? להפסיק לעבוד או ללמוד? לגדוע באיבה את ההתפתחות המקצועית שלנו?", תהו חברות הפורום.

"מדובר באבסורד מוחלט: עצם הקמת המעונות, וסיבסודם, נועד לעודד נשים לצאת ללימודים, לעבודה, להתפתח. הסיבסוד נועד להסיר חסמים בפני נשים המבקשות להשתלב בשוק העבודה ובאקדמיה. והקיצוץ בו אכן פוגע קשות במטרות אלה. ממשלה זו חרטה על דגלה את קידום הנשים בישראל. למה כשמדובר בנשות לומדי תורה הערך הזה נעלם?" תהו חברות הפורום.

"התחושה היא שהמהלך נעשה בחוסר רגישות, מתוך ניסיון לחנך אותנו לכפות עלינו אורח חיים אחר", הוסיפו חברות הפורום לכתוב, "מהלך פוליטי שנעשה על הגב שלנו ועל גב ילדינו. כשרוצים לקדם מהלכים, יש צריך לעשותם בשיתוף פעולה ולא בהנחתות חותכות, שפוגעות בנו בצורה חדה כל כך".

חברות הפורום הדגישו במכתב: "אנו רוצות להמשיך את מסלול חיינו: ללמוד, לעבוד, להתפרנס בכבוד, להתפתח, ולתרום לכלכלה ולחברה מכישורינו. אנו פונות אלייך כאישה שמעמד האישה חשוב לה, ומבקשות ממך לגלות סולידריות נשית ולעשות כל שביכולתך על מנת להחזיר את זכאותנו לקבלת סבסוד למעון".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו