סטלה ויינשטיין
סטלה ויינשטיין צילום: דוברות

סטלה ויינשטיין, מנכ"לית מפלגת ימינה, ביקשה לאחל חג סיגד שמח לעדה האתיופית - והעתיקה את נוסח הברכה שכתב נשיא העדה הכורדית בישראל יהודה בן יוסף.

"השבוע חוגגת הקהילה האתיופית את חג הסיגד (מלשון סגידה) אשר מסמל את הכמיהה העזה של יהודי אתיופיה, שבמשך דורות חלמו לעלות לירושלים כדי להתאחד מחדש עם שאר היהודים", פתחה וינסשיין את הפוסט. "חג הסיגד הוא גם הזדמנות להסתכל על הפערים בעיניים".

ויינשטיין המשיכה את הפוסט וכתבה "כנשיא העדה הכורדית אני מאמין ששילוב אנשים מאוכלוסיות מגוונות בכל תפקיד הוא המפתח לחברה שיווניות ואפעל לכך".

הגולשים הבחינו מהר מאוד בטעות המביכה, והפוסט של מנכ"לית ימינה נמחק. "הבחורה שמנהלת לי את העמוד בהתנדבות מלאה עשתה טעות. זה קורה, היא לומדת. ואם על הדרך אני עוזרת למישהי לצבור ניסיון שאחר יאפשר לה פרנסה, הטעות הזו שווה הכול. שטויות, שאלה יהיו הצרות שלנו", כתבה וינשטיין בקבוצה של ראשי מטות המפלגה.

הנשיא האמיתי של העדה הכורדית, יהודה בן יוסף, הגיב על ההעתקה וכתב בפייסבוק: "סטלה היקרה, העדה הכורדית שמחה לצרף אותך לשורותיה. מזמין אותך לצלחת קובה סלק לכבוד המאורע. ופעם הבאה, אני מזמין אותך לשלוח לי הודעה לפני שאת מעלה פוסט, תמיד יש לי רעיונות מקוריים. שבת שלום ומבורך".

ויינשטיין הגיבה לבן יוסף: "מצטרפת בשמחה וגם מקבלת את ההזמנה לצלחת של קובה סלק! שבת שלום".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו