שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן שיגר ברכה לכבוד שבת הארגון בתנועת הנוער אריאל.

בברכתו התייחס השגריר ארדן לנושא החינוכי של חודש הארגון "עבודת המידות" וסיפר על עשייתו באו''ם.

"חניכים יקרים אני בטוח שכולכם מאוד מתרגשים לקראת שבת הארגון", אמר ארדן, ''בערב השבת הזה בחרתי לדבר איתכם על ערכי היהדות שלנו, על הערבות ההדדית, על עבודת המידות ועל חוזקו של העם היהודי. אלו גם הערכים שאני פועל לפיהם בעבודה המדינית שלי כשגריר ישראל.

''נאמר במקורותינו שבכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו, לצערנו כפי שאתם יודעים, גם היום יש רבים שרוצים לפגוע בעם היהודי. חלקם כמו המשטר הרצחני באיראן אומרים את זה בגלוי שהם רוצים להשמיד את מדינת היהודים היחידה בעולם. התפקיד שלי הוא לעמוד מולם ולספר את האמת שלנו לעולם כולו.

"כשגריר ישראל בארצות הברית ובאום אני מייצג לא רק את אזרחי ישראל, אלא את העם היהודי כולו וכשאני נואם בפני עצרת האו"ם, אני מרגיש את כובד האחראיות על כתפיי. אין גאווה יותר גדולה עבורי מאשר לדבר בשם העם היהודי כולו ולהגן על הערכים שלנו. זו האחריות שלי כלפי עם ישראל".

ארדן פנה לחניכי תנועת אריאל: ''גם לכם, לכל אחת ואחד מכם, יש אחריות כלפי הכלל, יש לכם אחריות כלפי המשפחות שלכם, כלפי החברים שלכם, הקהילות שלכם וכמובן כלפי המדינה שלכם.

חניכים יקרים, תמשיכו להוביל, לעמוד ולעמול על הערכים החשובים ותמשיכו לקיים כמובן תורת חיים בעוז. אני מאחל לכל החניכים והמדריכים של תנועת אריאל המון בהצלחה שתהיה שבת ארגון מהנה ומועילה. שבת שלום, עם ישראל חי".

דביר עמיאור מזכ"ל תנועת אריאל הסביר את העיסוק בנושא עבודת המידות בחודש הארגון הנוכחי: "לפעמים במירוץ לתיקון העולם והחברה סביבנו אנחנו שוכחים שהתיקון צריך להתחיל מהתיקון האישי של כל אחד מאיתנו. כשהרמב"ן באיגרת המפורסמת רוצה לחזק את בנו בעבודת ה' הוא מתמקד בעבודה על מידות הענווה, גאווה וכעס, כי דרך ארץ קדמה לתורה".

עמיאור ביקש להוסיף: "אנחנו מעריכים ומוקירים מאוד את ברכתו של השגריר באו"ם ובוושינגטון גלעד ארדן, כמי שמכהן שנים רבות כנבחר ציבור המייצג את המחנה הלאומי הדתי המסורתי בישראל, עומד השגריר על כבודו של העם היהודי וכבודה של מדינת ישראל ואנחנו רוצים לחזק את ידיו ביום חגנו".

מיכאל מלכיאלי מברךדוברות

ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) בירך גם הוא את החניכים והמדריכים של תנועת הנוער אריאל לכבוד שבת הארגון שתצוין השבת - פרשת תולדות.

הנושא בו עסקה תנועת הנוער אריאל בחודש ארגון הוא עבודת המידות. "לכבוד שבת הארגון של פרשת תולדות אני רוצה לאחל לכם באמת הצלחה, תתגבשו ותהנו", אמר ח"כ מלכיאלי.

לדבריו, "כשמדברים על עבודת המידות הכל מתחיל אצל האדם באופן אישי. כשהאדם הוא מתוקן הוא יכול להשפיע על האחרים, ולכן יונה הנביא שהיה מתוקן בעצמו עם כל מה שעבר עם האנייה והדג, ובכך אמונת ה' הייתה חזקה אצלו במידה כזו שבמילים ספורות הוא יכל להחזיר את כל העיר נינווה בתשובה".

"עבודת המידות מתחילה תמיד אצל האדם", אמר מלכיאלי. "אני רוצה לאחל לי ולכם שנזכה לתקן את עצמנו בצורה מושלמת וטובה ובכך להשפיע אור ואהבה כלפי אחרים".