השר חילי טרופר עם הרב יונה גודמן
השר חילי טרופר עם הרב יונה גודמן צילום: שריה דיאמנט

שר התרבות והספורט חילי טרופר השתתף היום (ראשון) בוועידת החינוך של מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא ומקור ראשון ושוחח עם סמנכ"ל החינוך והפדגוגיה של מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא הרב ד"ר יונה גודמן.

השר התייחס לסרטי קולנוע המכפישים את מדינת ישראל ואמר, "אני מביע את דעתי כנגד זה. היה לי חיכוך עם האקדמיה לקולנוע לפני כמה שבועות. במהלך טקס שבו נאמתי עליתי לבמה ואמרתי שאני יהודי, ציוני ופטריוט ישראלי, זה חלק מהזהות שלי ואני חושב שהיא צריכה לקבל ביטוי גם בתרבות".

לדבריו, "בשנה האחרונה יצאו עשרות סרטים בישראל בסבסוד של המדינה. היו בתוכם סרטים שעשו הרבה רעש. הזהות שלי מספיק בטוחה גם אם יש ביקורת. אבל היו המון סיפורים שמספרים סיפור אחר. יש לי כאב שמה שחשוב לחלק מהבמאים והשחקנים זה ללכת ולספר בחו"ל כמה רע פה. זה הכאב שלי ולכן אני לא שותק כנגד הזה".

"אבל הכסף הישראלי מממן הרבה מאוד סרטים עם הרבה מאוד עמדות וזהויות. זה בסדר ומבורך, כל עוד זה לא מגיע למקומות מסוכנים", הוסיף השר.

הוא התייחס להשוואה בין הממשלה הקודמת לנוכחית. "אני חושב שהחטאים במובן מסוים היו די דומים. כל אחד עשה גם דברים טובים. אני לא חושב שכל מה שהיה בממשלה הקודמת היה רע, ואני לא חושב שכל מה שקורה בממשלה הזאת כולו טוב, המציאות הרבה יותר מורכבת. הרבה זמן חצי מהעם, נקרא לו המרכז שמאל, הרגיש שלא רואים אותו ורומסים אותו. עכשיו, אני חושב שחצי עם, מרגיש שהממשלה הזו לא רואה אותם והכאב שלהם שקוף לה. אני חושב שגם ברמה של ממשלה, וגם ברמת הפרט זה החטא הראשון שצריך לתקן".

במענה לשאלה האם יש משמעות לכיפה שעל ראשו בתפקידו כשר תרבות וספורט אמר טרופר, "כל אחד שמגיע לתפקיד מביא את מי שהוא. זה חלק מזהותי. אני דתי וציוני דתי. אני מניח שזה משפיע".