נהג מונית מירושלים שסירב להסיע עיוור המלווה על ידי כלב נחייה יפצה אותו ב- 1,000 ש"ח, כך פסק אתמול (יום שני) שופט בית המשפט השלום בתל אביב, ישראל ויטלסון.

בנוסף על תשלום הפיצוי הטיל בית המשפט על נהג המונית קנס בסך 5,000 ש"ח. כמו כן חויב הנהג לחתום על התחייבות כספית בסך 8,000 ש"ח להימנע מלעבור עבירה דומה במשך 3 שנים.

מהכרעת הדין עולה כי הנוסע, עיוור המלווה בכלב נחייה עצר מונית בגני התערוכה בתל אביב וביקש מהנהג להסיעו לביתו שבמרכז העיר, אך כשראה נהג המונית את הכלב הוא סירב להסיע את הנוסע בטענה שהוא "לא מכניס למונית בעלי חיים".

כל ניסיונותיו של הנוסע לשכנע את נהג המונית כי הוא מחויב על פי חוק להסיע עיוור המלווה בכלב נחייה לא הועילו והוא נאלץ להמתין למונית אחרת 20 דקות נוספות.

הנוסע פנה בתלונה לנציב תלונות ציבור במשרד התחבורה ובתום חקירת התלונה הוחלט במשרד להגיש כתב אישום לבית משפט כנגד נהג המונית.

דובר משרד התחבורה, אבנר עובדיה מסר כי בשל חומרת העבירה וריבוי מקרים בהם נהגי מוניות מסרבים להסיע עיוורים, מלווים בכלבי נחייה, החליט משרדו לתבוע מבית המשפט גם פיצוי אישי גבוה למתלונן, זאת בנוסף לקנס הכספי הגבוה.

(פ.ק.)
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו