עידית סילמן
עידית סילמןצילום: Yonatan Sindel/Flash90

בבוקר שאחרי הסערה שעוררה יו"ר הקואליציה חברת הכנסת עידית סילמן שטענה כי הותקפה באחרונה בתחנת דלק על ידי מבקריה, יוצאים להגנתה חברים ממפלגתה ומהקואליציה.

השר לשירותי דת מתן כהנא התייחס לנושא בראיון לכאן ב' ואמר, "עידית סילמן כבר ארבעה חודשים חווה מתקפות קשות מאוד. היא עושה עבודה מעולה כיו"ר הקואליציה, לכן היא נתונה תחת מתקפות משולחות רסן בתקשורת".

הוא התייחס לעובדה שסילמן טרם הציגה מועד מדוייק של האירוע ואמר, "אין לי סיבה שלא להאמין לה. כבר לפני שבועיים היא אמרה משהו לאחת העוזרות שלי".

ח"כ בועז טופורובסקי, סגן יו"ר הקואליציה, אמר בגלי צה"ל כי לדעתו יש ניסיון לגמד את המתקפות שחווה סילמן. "מציע לא להסית את הדיון מהעובדה שסילמן עומדת תחת מתקפה יומיומית".

"במקום שיפסיקו את זה - אנשים מחפשים עניינים צהובים ופיקנטריה. זה נורא, אבל היא כבר התרגלה לתקיפות האלה. באיזשהו שלב נהיים אדישים להן", דברי טופורובסקי.

אמש גיבה את סילמן ראש הממשלה נפתלי בנט. "בחודשים האחרונים, וביתר שאת לקראת העברת התקציב, עידית סילמן ומשפחתה עוברים מסכת לחצים, הכפשות ומתקפות קשות ביותר, שמעט נבחרי ציבור חוו כמותן", כתב בנט בטוויטר.

הוא הוסיף, "אני מחזק את עידית ומעריך מאוד את כושר העמידה שלה ואת העבודה הקשה והיסודית שהיא עושה בכנסת, כדי להחזיר את ישראל למסלול", דברי בנט.

בפוסט שפרסמה לפני כן כתבה יו"ר הקואליציה: "במשך חצי שנה, מאז הבחירות וכינון הממשלה, משפחתי ואני מוטרדים, מאוימים ומותקפים באופן יום יומי. כבר הפסקתי לספור את התלונות שהגשתי לקצין הכנסת. הקמפיין שמתנהל נגדי לא פוסק לרגע, עד כדי שיש עיתונאים שעסוקים בשאלה האם היה או לא היה רמקול על הרכב שעקב אחריי בזמנו".

"בחודשיים האחרונים כמעט ולא ישנתי, וכל העת המתקפות לא פוסקות. מאיפה השנאה המטורפת הזו? אני מבינה שלא כולם מרוצים מהממשלה החדשה, אבל אנשים מבוגרים, הורים לילדים, מתבטאים ומתנהלים כמו אחרון הפרחחים. כל צייצני הטוויטר ממהרים לתקוף - זה מעיד בעיקר על עולמם הפנימי", הוסיפה.

לדברי סילמן, "לא דיברתי על ימין או שמאל , אלא על המקרה האישי שקרה לי, שלא יכול להיות במציאות שלנו. כשחבר הכנסת פורוש הותקף ללא עדים (וללא סימוכין) מיהרתי לתמוך בו, לא לתלות אותו בכיכר העיר. חברים, התבלבלתם: לא אני עומדת לחקירה, אלא מי שמסית נגדי ברשתות ומחוצה להן 24/7. לצערי יש יותר מתלונה אחת אצל קצין הכנסת, ככה זה כשמתרגלים למצב מטורף".