מתוך התערוכה
מתוך התערוכה צילום: חיים ריבלין

במהלך ימי הפסטיבל תושק תערוכתו של צלם הרחוב והעיתונאי חיים ריבלין, "חיים בירושלים". התערוכה של חיים ריבלין ריבלין, חתן פרס סוקולוב לתקשורת אלקטרונית, הוזמנה במיוחד לרגל פסטיבל הקולנוע היהודי.

"חיים בירושלים" תכלול 50 תמונות מהחיים בסביבה המגוונת והרב-תרבותית של ירושלים: תמונות מהרבעים היהודי, הנוצרי והמוסלמי במהלך חגיגות דתיות ותרבותיות שונות, בתמיכתה של הקרן לירושלים.

"בשונה מכל הסטראוטיפים שנקשרו בה" מספר ריבלין על התערוכה, "ירושלים היא אולי העיר הכי מגוונת בארץ. החוויה שהיא מזמנת לצלם רחוב כל כך עשירה, שלפעמים די לעמוד על משבצת אקראית כדי ללכוד בתוך רגע סיטואציות שספק אם תגיע אליהם בכל מקום אחר במשך שנה שלמה".

"בתערוכה אני מנסה להביא טעימה מהרבגוניות של העיר האהובה הזאת, בפריימים שיש בהם שפע של אירוניה והומור וגם עצב, חרדה ועצבנות".

מתוך התערוכה
מתוך התערוכה צילום: חיים ריבלין

פסטיבל הקולנוע היהודי בחר להציג את תצלומיו של חיים ריבלין בזכות הנושאים המגוונים שהם עוסקים בהם ובזכות הפרשנות שהם מעניקים לפסיפס התרבותי הירושלמי. יצירתו של ריבלין משקפת את חוויית המפגש הרב לאומי והבין־דתי היומיומי ברחובות העיר באמצעות מבט ייחודי שמבטא שנינות, הומור, כישרון אמנותי וכבוד רב לדמויות המצולמות.

ריבלין מצלם יהודים דתיים, מסורתיים וחילוניים, מוסלמים ונוצרים, העסוקים בפעילות דתית, מקיימים ביניהם קשרי גומלין ופשוט חיים את חייהם היומיומיים. לעתים נוצר קשר בין הדמויות, ולעתים לא. כך או כך, המצלמה של ריבלין אינה שופטת איש; היא מתבוננת ומעניקה צבע ובקול לתערובת הייחודית הזאת של תרבויות וקולות.

מתוך התערוכה
מתוך התערוכה צילום: חיים ריבלין