סבטלנה על הרגליים
סבטלנה על הרגליים צילום: אסותא באשדוד

אל בית החולים הציבורי אסותא באשדוד התקבלה מטופלת בת 75 מאשדוד, סבטלנה בלוצקי, בעקבות כאבים ברגלה.

מבירור המקרה נמצא כי סבטלנה נפלה בביתה שבאוקראינה לפני כחודשיים ושברה את צוואר הירך אך הרופאים המקומיים קבעו שאין צורך לנתח. במשך חודשים התמודדה בלוצקיה עם כאבים עזים בעודה מרותקת למיטתה.

לאור מצבה, החליטו בני משפחתה שעלו כבר לארץ להאיץ את עלייתה ארצה. עם עלייתה התקבלה אצל פרופ' דרקסלר, מנהל מחלקת אורתופדיה בביה"ח אסותא אשדוד שאבחן כי המטופלת סובלת משבר במפרק הירך וייתרה מכך, בעקבות טיפול קודם שניתן לה, קובע ציר ברגלה באופן לא תקין שהוביל לקיצור של 2 סמ' ברגלה.

פרופ' דרקסלר סיפר כי "גב' בלוצקיה הגיע לבית החולים במצב לא טוב לאחר שכיבה ממושכת בעקבות השבר במפרק הירך. בברור נמצא כי בעברה היה שבר באותה ירך שקובע בציר ואורך לא תקינים, עם קיצור של 2 סמ' של הרגל. בנוסף, הקיבוע הישן הגיע עד לאזור השבר, מה שהצריך שימוש במשתל מיוחד וקיבוע עם צמנט.

"לאחר הכנה עברה את הניתוח ואחרי התאוששות החלה לצעוד את צעדיה הראשונים בארץ ישראל. כעת גב' בלוצקיה מתאוששת ובקרוב תוכל לחזור בהליכה לחיק משפחתה. אנחנו, במחלקה האורתופדית, שמחים וגאים לעזור ולאפשר חזרה לפעילות ולשגרת חיים לכל מטופלינו״.

אולגה בלוצקיה, נכדתה, סיפרה היום: "רצינו שהיא תעשה עלייה, כל המשפחה כאן בארץ והיא נשארה שם לבד, אחרי הנפילה והשבר היא הייתה משובתת, לכן נסעתי אליה. הלכנו לרופא באוקראינה שאמר שאין שם כלום. כשהגענו לארץ הבנתי את חומרת מצבה ומיד לקחתי אותה לביה"ח הציבורי אסותא אשדוד".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7