עקיבא נוביק
עקיבא נוביק צילום: יחצ

עיתונאי תאגיד השידור הציבור עקיבא נוביק ענה לשדרן 'גלי ישראל' אבי רצון שתקף אותו בשידור.

בציוץ בטוויטר כתב נוביק, "אבי רצון נעלב שכתבתי שהשפה שלו דוחה, ובתגובה הוא קילל אותי הבוקר בגלי ישראל. נניח רגע לממד האירוני, כי יש פה עניין עקרוני: הסגנון הזה באמת מרחיק אנשים ממה שיש לו לומר (בהנחה שיש. זה טרם הוכח). למשל היום: ליאת בן ארי היא פרה, אילת שקד שפחה, אורבך פוסטמה וליברמן המהגר ממולדובה".

הוא הוסיף, "את מסיבת העיתונאים במוצ"ש תיאר רצון כך: 'מיידוף, השפחה שלו, האנלפבית והמהגר נמצאים במסע שסופו הוא סופה של מדינת ישראל. מדינת ישראל מממנת בכסף לאחים המוסלמים את עלויות סופה וקיצה. אבל פרה פרה. ליאת ליאת... אל תפסלו את האפשרות שאת הטקס הבולשביקי ארגן המהגר'. הלאה, 'בני גנץ. ההוא שלא מסוגל גם ללכת וגם ללעוס מסטיק, והראש שלו אתם יודעים איפה, הוא שותק... ואתם תמשיכו לשלוח את הילדים והנכדים שלכם לצבא? תשלחו. בכבוד. שיהיה לכם לעונג. גיוס נעים. בקרוב הבן של אחמד עודה והנכד של אחמד טיבי יהיו כאן רמטכ"לים ואלופי פיקוד'".

"רצון נהג בעבר לכנות את אילת שקד 'צ'יצ'ולינה' וננזף, אז עבר לקרוא לה 'השפחה של בנט'. היום רמז שמי ששולח את ילדיו לצבא הוא פראייר, כי 'החיילים שלנו יסתפקו בגרושים, כמה מאות שקלים לחייל ששומר אפילו על מהגרים. אבל המהגר שאחראי כאן על הקופה הציבורית מפקיר אותו ומעביר מיליארדים לעבאס'", הוסיף נוביק.

לטענתו, "בגזרת העובדות, אגב, אבי רצון פחות חזק: 'קיבלתי סרטונים שבהם נראים מפגינים פורצים לבית ראש הממשלה בבלפור ומכים שוטרים'. ובכן, אני אחד העיתונאים שפרסמו את הידיעה על החשש לפריצה. רצון יודע ממני שהיה בכלל אירוע. הוא כנראה דמיין את הסרטונים האלה".

"אבל מילא הדמיונות וכל הקללות הנמוכות האלה. אין אף אחד בהנהלת הרדיו שמפריע לו ששדרן קורא ליהודי שעלה ארצה "מהגר"? שמדי בוקר הוא חוזר כמה וכמה פעמים על האמירה הסמי-אנטישמית הזאת? יש קונים לסחורה המטונפת הזאת? דעתי היא שממש לא, והציבור הלאומי הרבה יותר חכם מהביוב המילולי היומי הזה", סיכם נוביק.