קצין הכנסת החדש יובל חן
קצין הכנסת החדש יובל חן צילום: דוברות

ועדת הכנסת בראשות ח"כ ניר אורבך (ימינה) אישרה את בקשתו של יו"ר הכנסת למנות את יובל חן לכהן כקצין הכנסת. כהמלצת הוועדה הציבורית המייעצת לבחירת קצין הכנסת, ועדה שהקים יו"ר הכנסת.

יו"ר הכנסת ח"כ מיקי לוי אמר כי "בעבר היה נהוג שמינוי קצין הכנסת הינו מתפקידו של יו"ר הכנסת. בהתייעצות עם היועמ"ש של הכנסת חשבתי שצריך ללכת בדרך חדשה ונקיה יותר. לכן מתוך מטרה לקבל את האדם המתאים והראוי ביותר לתפקיד, ויתרתי על המנדט שלי ובהתייעצות עם סגניי הקמתי ועדה ציבורית".

יו"ר הכנסת הוסיף ואמר כי יובל חן ניחן בשורה ארוכה של תכונות אופי אישיות ומקצועיות גבוהים ביותר. בתפקידו האחרון הוא כיהן כאחראי על הביטחון של משרד הביטחון והיה ממונה על 700 עובדים בתקציב של 100 מיליון ₪. חן הוביל שינויים משמעותיים בארגונים בהם הוא עבד. הוא בעל תואר ראשון ושני מהאוניברסיטה העברית. "אני חושב שאני מביא לאישור הוועדה את המועמד הטוב ביותר לתפקיד".

ח"כ לוי ציין כי הוא מבקש להגביל את כהונת התפקיד לארבע שנים, עם אפשרות הארכה לשנתיים נוספות, מתוך מטרה לרענן את השורות.

מנכ"ל הכנסת גיל סגל אמר כי בוועדה הציבורית המייעצת כיהנו האלוף (מיל׳) דורון אלמוג, ניצב (בדימוס) גילה גזיאל וסא״ל (מיל׳) צור קרן. סגל תיאר את תהליך המיון שהוועדה עשתה. הוועדה קבעה קריטריונים למועמדותו של קצין הכנסת. 42 מועמדים הגישו את מועמדותם לתפקיד. תשעה לא עמדו בדרישות הסף, 20 מועמדים לא עברו לשלב הבא, ו-13 מועמדים קיבלו את הציון הגבוה לצורך המעבר לשלב הבא. לשלב האחרון הגיעו חמישה מועמדים. אחד הסיר את מועמדותו וכך נותרו רק ארבעה מועמדים שהגיעו לשלב הגמר. כאמור, הוועדה החליטה להמליץ על יובל חן לכהן בתפקיד.

ח"כ יצחק פינדרוס (יהדות התורה) אמר, "אני שמח על התהליך ואני מאמין שהנבחר מועמד טוב וראוי". פינדרוס הוסיף ואמר כי "צר לו שלא נמצא איש ראוי בתוך הארגון". לדבריו, ארגון צריך לעודד לקדם את אנשיו.