משלחת ג'יי סטריט בכנסת
משלחת ג'יי סטריט בכנסת צילום: טל שחר

משלחת ובה חברי קונגרס דמוקרטיים שהגיעו לישראל במסגרת סיור של שדולת השמאל היהודית ג'יי סטריט, נפגשה אתמול בכנסת עם ראש הממשלה החלופי ושר החוץ, יאיר לפיד, עם שרת התחבורה מרב מיכאלי ועם השר לשיתוף פעולה אזורי עיסאווי פריג'.

כמו כן נפגשו חברי המשלחת עם השר לביטחון פנים עמר בר-לב, עם השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג, עם סגן שר הביטחון אלון שוסטר ועם סגן שרת הכלכלה יאיר גולן. חברי המשלחת עתידים להיפגש גם עם ראש הממשלה הפלסטיני מוחמד אשתייה.

נדב תמיר, מנכ"ל ג'יי סטריט בישראל, אמר כי "המפגשים בין שרי הממשלה לבין חברי הקונגרס, הם ביטוי נוסף לקשר החשוב בין המפלגה הדמוקרטית למדינת ישראל. ההירתמות של השרים להיפגש עם חברי קונגרס, חלקם ביקורתיים כלפי חלקים מהמדיניות הישראלית, מלמדת על החשיבות שרואה הממשלה הישראלית בחיזוק השיח עם המפלגה הדמוקרטית שהוזנח לאורך תקופת כהונת ממשלות נתניהו.

מטרת המשלחת היא לייצר הבנה טובה יותר של חברות וחברי הקונגרס של המתרחש כאן והיכרות טובה יותר בין חברי הקונגרס ומקבלי ההחלטות בישראל. הפגישות היו כולן ברוח טובה ובהבנה כי גם כשיש ביקורת, היא מגיעה ממקום חברי של דאגה לעתיד מדינת ישראל ולחוסנה המוסרי".

חברי הקונגרס יקיימו בהמשך השבוע סדרת סיורים ומפגשים בעוטף עזה, ירושלים ברשות הפלסטינית וגם בהתנחלויות וביישובים פלסטינים בשטחי C.