קורונה
קורונהצילום: Yonatan Sindel/Flash90

מחקר חדש בבילינסון מקבוצת הכללית בדק בקרב חולים אשר לקו בדלקת בשריר הלב בתקופת זמן של 42 יום לאחר החיסון הראשון או השני נגד קורונה.

המחקר נעשה על ידי שימוש בטכנולוגיות מתקדמות של בדיקת התהודה המגנטית (MRI) לבבית אשר מאפשרת לאבחן ברמת דיוק גבוהה מאד את הפגיעה בשריר הלב.

תוצאות המחקר העלו שמדובר במחלה קלה וללא השפעה משמעותית על תפקוד הלב במרבית המקרים. בתקופת המעקב כל החולים שוחררו מבית החולים. ההתקדמות הטכנולוגית המואצת של בדיקת MRI של הלב מאפשרת לאבחן ברמת דיוק גבוהה מאוד פגיעה בשריר הלב ולבצע דימות של הנזק הגורם למחלה.

תוצאות המחקר הראו שמדובר במחלה קלה במרבית המקרים, היקף הפגיעה בשריר הלב הינו קל מאוד (חציון של 2% ממסת שריר הלב) ובמרבית המקרים תפקוד הלב היה תקין. התלונה השכיחה הייתה כאבים בחזה וכל המטופלים שוחררו מבית החולים.

לדברי ד"ר אשרף חמדאן, מנהל יחידת דימות הלב, במערך הקרדיולוגי בביה"ח בילינסון: "מחקר זה הינו הגדול ביותר בעולם עד כה, אשר השתמש בטכנולוגיות מתקדמות על מנת לאפיין את היקף הפגיעה בלב בקרב מטופלים שלקו בדלקת שריר הלב לאחר חיסון כנגד נגיף הקורונה. המחקר הראה שמדובר בתופעה נדירה המתאפיינת בפגיעה קלה בשריר הלב ולאור כך אינה צפויה להשפיע על בריאות המטופלים לטווח הארוך".

פרופ׳ רן קורנובסקי, מנהל המערך לקרדיולוגיה בבילינסון הוסיף: "אלו תוצאות חשובות ומעודדות המחזקות את המחקר האפידמיולוגי שפרסמנו רק לאחרונה בתחום".