רווקים נמצאים בעמדה משוחררת וגמישה מבחינה פיננסית
רווקים נמצאים בעמדה משוחררת וגמישה מבחינה פיננסית צילום: ISTOCK

ביום חמישי הקרוב הלא הוא "יום הרווקים הסיני", פרויקט 252 מפיק כנס כלכלי ייחודי לרווקים ורווקות. ערב ראשון מסוגו בפרויקט, שהולך להתמקד עם הרבה תוכן פרקטי באחד ההיבטים החשובים של תקופת הרווקות: ההיבט הכלכלי.

"מבחינה פיננסית, תקופת הרווקות היא הטובה ביותר בחיים שלנו", אומרת ליאור שפירא אחת המרצות בכנס, "התקופה הכלכלית של בני זוג לפני ילדים היא מהטובות בחיים, באנגלית מכנים אותה - DINK, שזה אומר 'הכנסה כפולה ללא ילדים' (Double Income No Kids). אבל בעיני, לרווקים - שנמצאים רגע לפני התקופה הזו - יש יתרון".

"אני הייתי מכנה את זה SINK - הכנסה יחידנית ללא ילדים (Single Income No Kids), כי אמנם משתכר יחיד מכניס פחות מזוג, אבל יש לו 'פור' עליהם מבחינת השלב בחיים. זוג כבר נמצא עם העיניים קדימה ומבין שהחיים עולים כסף. להתחתן זה יקר, ילדים זה יקר, ומי מדבר על בית. רווקים לעומת זאת, לרוב נמצאים בעמדה משוחררת וגמישה יותר מבחינה פיננסית".

להרשמה לכנס לחצו כאן

שפירא מציינת כי העובדה שרווקים הם פחות ממוסדים ויותר "חיים את החיים", מביאה אותם למקום שבו היתרון הכלכלי לא תמיד מנוצל. "זה חבל. תחשבו אם הייתם יכולים גם לחיות סבבה וגם לשים כסף בצד - אתם מרוויחים מכל הכיוונים. זוהי סיטואציה שזוג נשוי לא תמיד נהנה ממנה. אנחנו צריכים ללמוד איך מתנהלים חכם עם הכסף שלנו, איך אפשר לחסוך הרבה מאוד - בלי מאמץ ובלי שנרגיש שאנחנו חונקים את עצמנו", היא אומרת.

"כשאני מדברת על חיסכון, הוא יכול להיות כל סוג של חיסכון", היא מדגישה, "מסלול כזה או אחר, ריביות, השקעות, כל אחד מתחבר לסוג מסוים של חיסכון. מה שחשוב הוא, קודם כל לעשות. דבר שלא קיים - לא ניתן לשפר. קודם כל נשנה את התודעה שלנו, נקבל החלטות, ומשם - תמיד נחפש להתקדם ולהתפתח". מסכמת שפירא.

הכנס ייערך ביום חמישי ז' כסליו (11.11) בשעה 19:00 בערב, והוא פתוח ללא עלות בהרשמה מראש כאן >>

ליאור שפירא היא בעלת טור במקור ראשון, מנהלת קידום אתרים ובעלת הבלוג הכלכלי המצליח "מאניטיים"

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו