השגריר ארדן, שגריר קניה לאו״ם, סיוון יערי
השגריר ארדן, שגריר קניה לאו״ם, סיוון יערי צילום: דוברות

שגריר ישראל בארה"ב ובאו"ם גלעד ארדן קיים אירוע מיוחד לחיזוק יחסי ישראל-אפריקה בהשתתפות 25 שגרירים לאו״ם ממדינות אפריקה ובהשתתפות סיוון יערי מייסדת ארגון innovation:Africa.

במהלך הערב נחשפה היוזמה החדשה של הארגון לחבר כ-2000 כפרים באפריקה למים זורמים וחשמל מאנרגיות מתחדשות.

הערב התקיים כחלק מיוזמות השגריר ארדן לחיזוק היחסים עם מדינות אפריקה ולהשפעה על דפוס ההצבעות שלהן באו"ם ולהשארת ישראל באיחוד האפריקני.

בין השגרירים שלקחו חלק באירוע היה גם שגריר קניה, אשר מכהנת כעת כחברה במועצת הביטחון, גאנה שנבחרה לאחרונה למועהב״יט ועוד.

ארדן ויערי חשפו בפני השגרירים האפריקאים, יחד עם מש״ב וארגונים ישראליים מובילים, פעילויות פורצות דרך למען האוכלוסיה במדינות השונות וכן לחיבור אלפי כפרים באפריקה למים זורמים וחשמל.

צילום: דוברות

השגריר ארדן: "אותה רוח ואנרגיה יצירתית שהפכו את ישראל ל-Start-Up Nation, הן אלה שאנו רואים היום באפריקה ושהופכות אותה לי״יבשת של העתיד״. ישראל משקיעה ללא הרף בהרחבת הקשר בינינו, וביצירת קשרים חדשים עם צ'אד, מרוקו, סודן ועוד ופתיחת שגרירויות ומשרדי סחר חדשים.
ישראלים ואפריקאים, עובדים יחד על אינספור פרויקטים - דרך מש"ב, הקמת מרכזי מצוינות חקלאיים, בניית מרכזים רפואיים ועד להעצמת חקלאים ושמירה על הסביבה.

''אנחנו רק בתחילת דרכנו. לברית האסטרטגית בין אפריקה וישראל יש את הכוח לעורר חדשנות שיכולה לשנות את הסביבה שלנו. לצערי, יש כאלה שעדיין מתנגדים לחיזוק מערכת היחסים שלנו ואף מבקשים לבטל את מעמדה החדש של ישראל כמדינה משקיפה באיחוד האפריקאי''.

ארדן הוסיף: ''אפליה זו כנגד ישראל, שיש לה גבול יבשתי עם אפריקה ונהנית מיחסים עם 46 מדינות אפריקאיות, העוסקת בפיתוח ופעילות כלכלית ענפה, היא צבועה ומוטה, ופוגעת בהתקדמות האזור שלנו".

סיוון יערי, מייסדת ארגון Innovation:Africa: "האירוע הערב הדגיש שוב את חשיבות האנרגיה בשיפור חייהם של אנשים באפריקה. באמצעות טכנולוגיות סולאריות, מים וחקלאות ישראליות, Innovation: Africa כבר שיפרה את חייהם של למעלה מ-3 מיליון בני אדם ובאמצעות השותפויות שנוצרו הערב, נמשיך, ביחד, לעזור למיליונים נוספים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו