חברת הכנסת קרן ברק מהליכוד, יו"ר משותפת של השדולה למען העצמאים והעסקים הקטנים והבינוניים בישראל, מספרת בתום ישיבה שקיימה השדולה על שיתוף הפעולה הלא שגרתי בין קואליציה ואופוזיציה בהובלת השדולה.

חברת הכנסת ברק שותפה בהובלת השדולה לחבר הכנסת ולדימיר בליאק מ'יש עתיד', ועל שיתוף הפעולה המיוחד הזה היא מברכת במיוחד. "אנחנו בעידן שבו רואים את הפערים הגדולים בין העצמאים לבין השכירים. ראינו את זה בתקופת הקורונה ואנחנו מנסים לצמצם אותם".

ברק מציינת כי מנתוני הביטוח הלאומי עולה שהעוני קיים יותר במגזר העצמאים מאשר במגזר השכירים. "בנוסף לכל זה אנחנו רואים שיוקר המחיה הולך ועולה. כל הכותרות מדברות על עליה במחירי החשמל, המים ועוד, הכול הולך לעלות ולבעל העסק כל התשומות הללו הולכות לחסל אותו ואם נוסיף על כל זה את העמלות הרצחניות של הבנקים על האשראי של העסקים, כל זה מוביל אותנו לכך שעוד מעט לא יישארו עצמאים ועסקים קטנים בישראל, וזו מכה קשה לכולנו כי הם משלמי המיסים הגדולים ביותר, הם המעסיקים, הם אלה שאנחנו כמדינה זקוקים להם לפיתוח המדינה ולכן אנחנו צריכים לסייע להם כדי שהם יצמיחו את הכלכלה של ישראל".

"הודענו, ולדימיר ואני, שאחת לחודש נכנס את השדולה ונפעל למענם", אומרת חברת הכנסת ברק ובהתייחס לתקציב המדינה היא מעירה בנימה מסוימת של ציניות שבממשלה ישנו סגן שר שהגיע לכנסת למען העצמאים, וכוונתה לחבר הכנסת אביר קארה, "ולצערי הרב אני לא רואה את סגן השר שהגיע לכאן כנציגם של העצמאים. בשולחנות שאני יושבת מאוד מאוכזבים מהפעילות שלו למענם".

"אנחנו רואים בשדולה בעלי עסקים ובעלי ענפים שלמים שלא חזרו לעבור, כמו ענף התיירות, סוכני הנסיעות ועוד שלא חזרו לעבוד ובנוסף מבקשים מהם להחזיר את המענקים שהם לקחו בתקופות הקשות ביותר של חייהם. הם עדיין מתמודדים עם ההפסדים של השנה שעברה ובוודאי לא יכולים להחזיר עוד כספים שאין להם. הייתי מפה מהמדינה להכניס יד לכיס ולתקן את העיוות הזה בלי לשנות את החוק, כמו לבחון את המאזן השנתי של אותם עסקים ולא לבדוק את הדברים לפי כל חודש, ואז לוותר להם על החזר המענקים. נכון גם לתמוך בענפים שלא חזרו לעבוד".

עם זאת היא מציינת כי ישנם עניינים שאכן תוקנו בתקציב ואחד מהם הוא סוגיית רישוי העסקים, נושא בו היא עצמה הייתה מעורבת מאוד עוד קודם לכניסתה לכנסת. "בנושא הזו זו דווקא בשורה טובה לעסקים".