מכשיר שמיעה
מכשיר שמיעהצילום: ISTOCK

העת המודרנית הביאה לעולמנו המון דברים טובים, אחד מהם הוא העלייה ברמת החיים. האדם הממוצע חי כיום ברמת חיים גבוהה בהרבה מן האדם הממוצע לפני 100 שנים ואפילו לפני 30 ו-20 שנה.

אחד מן הדברים שבעבר היו יקרים מאוד היו מכשירי שמיעה, ואכן רק אנשים שידם הייתה משגת יכלו להרשות לעצמם לרכוש מכשיר שמיעה. למזלנו, המצב אינו כך כיום. הצורך במכשיר שמיעה אינו פריוויליגיה, אלא הכרח בסיסי בעבור אדם בעל הפרעות שמיעה.

כיום ניתן למצוא מבחר רב של מכשירי שמיעה בטווח מחירים משתנה, כך שאם כתבתם בגוגל "מכשירי שמיעה מחיר" – המאמר הזה הוא המאמר בשבילכם.

מכשירי שמיעה – מה המחיר?

כיום ניתן למצוא מכשירי שמיעה בטווח מחירים שיכול להתחיל מ-3000 ₪ ולהגיע עד ל-10,000 ₪ ואף צפונה מכך, כל זאת תלוי בדרישות שלכם ממכשיר השמיעה, בחברה אותה אתם רוכשים, ובפיצ'רים של המכשיר.

ניתן למצוא מגוון רחב של פיצ'רים במכשירים השונים: חיבור בלוטות' לטלפון המאפשר לכם לענות לשיחות טלפון באופן ישיר מן המכשיר, לראות סרטונים ולהאזין למוזיקה, סינון רעשי רקע – יכולת זיהוי של תדרים של מכשירי חשמל, רוח חזקה, או סביבה עם מוזיקה חזקה כאשר סינון הרעשים יודע לזהות תדרים אלו ולהנמיך אותם לצד הגברה של קול אנושי, מה שיכול לאפשר לכם לנהל שיחה מבלי לשאול בכל פעם "מה?", מיקרופון הקולט טווחים רחבים יותר ומגוון תדרים, מה שייתן לכם חוויית שמיעה צלולה, ברורה ונהירה, ועוד ועוד...

חשבו עם עצמכם - מה הם הפרמטרים החשובים לי ממכשיר שמיעה? האם יש פרמטר שאני יכול לוותר עליו? הרי אם כתבתם בגוגל "מכשיר שמיעה מחיר" יש לפן הכלכלי חשיבות עבורכם. לפי הדרישות שלכם תוכלו להבין מה התקציב שלכם ועל מה לא תהיו מוכנים לוותר, ולפי כך להבין כמה אתם מוכנים לשלם.

מכשיר שמיעה מחיר – דרכים נוספות להוזלת עלויות

דרך אחת להוזיל את העלויות היא לפנות למכון שמיעה העובד בהסדר אל מול קופות החולים – משמע, אתם מקבלים החזרים דרך קופת החולים על פגישות התאמה ועל עלות המכשיר עצמו. ההחזרים הללו יכולים להקל עליכם כלכלית באופן משמעותי.

דרך נוספת להוזיל עלויות היא כמובן לקיים סקר שוק – סקר שוק מאפשר לנו התנהלות כלכלית נבונה יותר. קראו בגוגל על המכונים השונים, על החברות השונות ועל הדגמים השונים שהן מציעות, קראו ביקורות וחפשו המלצות ברשתות החברתיות.

לאחר מכן, בדקו מה הם טווחי המחירים המשתנים במכונים השונים. שימו לב – מכשיר זול מאוד הוא לא בהכרח המכשיר הנכון ביותר עבורכם. זה אמנם יכול להיות מפתה מאוד, אך לא בכדי אומרים שלשלם בזול עולה ביוקר.

זה לא בהכרח אומר שאתם צריכים לרכוש את המכשיר היקר ביותר, השתדלו למצוא את המכשיר שעונה לכם על מירב הצרכים במחיר המתאפשר לכם.