תפילה במושב צפריה
תפילה במושב צפריה צילום: Yossi Zeliger/Flash90

קבינט הקורונה יאשר הערב (שלישי) שורת הקלות על תפילות בבתי כנסת ובשטחים פתוחים.

לבקשת שר הדתות מתן כהנא, תפילה במקום סגור עד 100 איש תתאפשר ללא תו ירוק. כיום יכולים 50 מתפללים לשהות בבית כנסת סגור בלי להציג תו ירוק, והמספר יורחב כאמור ל-100 מתפללים.

באשר לתפילות בשטח פתוח, הקבינט יאפשר תפילות עד 1000 איש ללא הצגת תו ירוק. המשמעות היא שעל תפילה בשטח פתוח לא יחולו מגבלות כלל.

שר הבריאות ניצן הורוביץ אמר בצהריים: "גל הדלתא בדעיכה - הירידה התלולה שאנחנו רואים בנתוני התחלואה מאז ההחלטה על מתן מנת הדחף מעידה על סוף הגל הרביעי, אולם זה לא מעיד על סוף הקורונה וזו לא מסיבת סיום".

"אנחנו מתייחסים לדעיכת הגל כסוג של הפוגה. אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שעלול להגיע עוד גל ולכן התו הירוק והמסכות עוד ילוו אותנו", הבהיר השר.

לדברי הורוביץ, "ככל שנראה שהנתונים ממשיכים לרדת נסיר בקרוב גם הגבלות ההתקהלות והתפוסה במקומות סגורים. בוחנים גם את הסרת התו הירוק במכוני כושר".

מוקדם יותר היום, ראש הממשלה נפתלי בנט ושר הבריאות ניצן הורוביץ סיכמו על ביטול מגבלות ההתקהלות במקומות פתוחים וביטול התו הירוק במקומות בסיכון נמוך.

על פי ההחלטה, יבוטלו כלל מגבלות ההתקהלות במקומות פתוחים. בשטח פתוח ניתן יהיה לקיים אירועי תרבות, ספורט ותפילה, עד 1,000 משתתפים ובישיבה, ללא חובת תו ירוק. הוסרה החובה לעטות מסיכה באצטדיוני הכדורגל.

במקום סגור ניתן יהיה לקיים אירועי תרבות, ספורט ותפילה עד 100 משתתפים ובישיבה, ללא חובת תו ירוק.

התפוסה המרבית באולמות אירועים במקום סגור תעלה מ-400 ל-600 משתתפים, תחת כללי התו הירוק. גני אירועים יורשו לקיים אירועים בשטח הפתוח בלבד ללא מגבלת תפוסה, בכללי התו הירוק.

חובת עטיית מסיכה בהתקהלות מעל 100 אנשים בשטח פתוח - תבוטל. חובת עטיית מסיכה במקום סגור תיוותר ללא שינוי.

ההחלטות יובאו היום (ג׳) לאישור ועדת השרים להתמודדות עם נגיף קורונה במשאל טלפוני, והן צפויות להיכנס לתוקפן ביום חמישי הקרוב, לאחר אישור ועדת החוקה של הכנסת.

במקביל, סוכם כי משרד הבריאות, בשיתוף עם ועדת החינוך של הכנסת ומשרדי החינוך והתרבות והספורט, יגבש בימים הקרובים מתווה הקלות מותאם למערכת החינוך, אשר ייתן מענה גם לקיום אירועי תרבות במסגרת בית הספר.

ראש הממשלה בנט: "קיבלנו החלטה על שורה של הקלות, בעיקר הורדת מגבלות ההתקהלויות בחוץ, בגלל שהצלחנו להוריד את היקף הקורונה למספרים נמוכים יחסית. אנחנו ממשיכים להתנהל בזהירות מכיוון שבחוץ, בעיקר ביבשת אירופה, יש צונאמי של קורונה כרגע, בהיקפים חסרי תקדים. אנחנו נמשיך לנהל את ישראל בצורה הדוקה וזהירה, לצד הקלות, כדי לאפשר את המשך החיים הסדירים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו