חיסון ילדים
חיסון ילדים צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ההמלצה על חיסון ילדים בני 11-5 נגד קורונה צפויה להתקבל הערב (רביעי) ועל על רקע האיומים על ד"ר שרון אלרעי פרייס ועל מומחים נוספים השותפים לדיון, הדיון לא יהיה פומבי, וההמלצות והנימוקים להן יפורסמו לאחריו.

אחת הדמויות המרכזיות במאבק בקורונה הוא ד"ר טל ברוש, מנהל היחידה למחלות זיהומיות בביה"ח הציבורי אסותא אשדוד ומרכז הצוות לטיפול במגיפות.

בראיון ל'ישראל היום' אמר ברוש, "להערכתי אכן ימליצו על חיסון ילדים. ראינו שה־FDA וה־CDC המליצו. עמדת משרד הבריאות חיובית ועמדת האיגוד לרפואת ילדים חיובית. להערכתי הרוב המכריע יהיה בעד".

"חלק מהדילמות שנדון בהן יהיו נושא חיסון ילדים עם סרולוגיה חיובית. במחקר של פייזר היה שיעור מסוים של ילדים מחלימים, וזה נותן לנו מידע בטיחותי על ילדים מחלימים שחוסנו. התועלת למחלימים מהחיסון קטנה יותר", הוסיף.

לשאלה מתי יחל מבצע החיסונים הוא עונה, "אני חושב שמנות החיסון הייעודי לילדים צריכות להגיע לארץ בכל יום. ברגע שתהיה המלצה של הצוות לטיפול במגיפות, החלק הרגולטורי של המשרד שמאשר יהיה מהיר מאוד".

להערכתו יש רצון גדול בציבור לחיסון הילדים. "אני מעריך שתהיה ריצה של מספר רב של הורים שמחכים מאוד לחיסון וזה ימצה את עצמו יחסית מהר, אך להערכתי לא נגיע ל־50 אחוז. חיסון הילדים לא יכחיד את המגיפה בישראל, ובסופו של דבר יהיו גלים חוזרים של תחלואה וכל אדם ייחשף במוקדם או במאוחר לנגיף".

הוא נשאל גם האם הוא חושש בשל איומים שקיבל ממתנגדי חיסונים. "נושא האיומים והסיכון האישי לחברים בצט"מ משמעותי מאוד. אנחנו לא נבחרי ציבור ולא פקידי ציבור. אני מרחם על ד"ר שרון אלרעי פרייס שמקבלת איומים, וזה מזעזע. אני אישית קיבלתי איומים ומאז לא בודק את הרשתות החברתיות. לעיתים נדירות אני מסתכל בטוקבקים, וזה מזעזע. כותבים לי 'פושע', 'מקבל כסף מפייזר', 'רוצח ילדים'. אני לא מרגיש שחיי מאוימים, אבל אני חושש שיכול להיות אדם שיחליט שהוא קם ועושה מעשה, וינקוט אלימות אפילו נגדי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו