לבית המשפט הצבאי באיו"ש הוצג היום (רביעי) הסדר טיעון במסגרתו הודתה הנאשמת חואנה רואיז רשמאווי, כי שימשה כמגייסת כספים עבור ארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין וכי ארגון איחוד ועדות הבריאות, בו פעלה, הוא אחת מהזרועות האזרחיות של החזית העממית, לצד הארגונים א-דמיר, חברת ביסאן, אל-חק, DCIP, איחוד ועדות האישה הפלסטינית וועדות החקלאות.

הנאשמת עסקה באופן רחב בגיוס תרומות שהגיעו לקופת ארגון הטרור החז"ע. התורמים, שביניהם מדינות וארגונים בין-לאומיים, הוטעו ורומו באופן שיטתי ומחושב, במטרה לממן את ארגון הטרור. פעילות הארגון הייתה מקור מימון משמעותי וחשוב עבור החז"ע.

בכתב האישום נאמר כי ארגוני הטרור הבינו כי פעילות בעלת אופי אזרחי לכאורה, יכולה לשרת אותם לטובת הכשרת לבבות, גיוס כספים ואף כסות לפעילות חבלנית עוינת של ממש.

שר הביטחון בני גנץ אמר לאחר ההרשעה, "מדינת ישראל ומערכת הביטחון מכבדות זכויות אדם, ומכבדות את פעילותם של ארגוני זכויות אדם שיש להם תפקיד חשוב בחברה דמוקרטית. הלבנת טרור בכסות של פעילות למען זכויות אדם היא חטא כפול – היא גם מתדלקת את הטרור, וגם פוגעת בארגונים שעושים עבודה חשובה. נמשיך לפעול נגד הטרור בכל מקום ובכל צורה שאותה ילבש."

שר החוץ, יאיר לפיד הוסיף, "ההודאה באשמה היא הוכחה נוספת לכך שארגון טרור ציני ורצחני הקים רשת של שקר והונאה שמשתמשת בהסוואה של ״ארגונים הומניטריים" ו״ארגוני זכויות אדם״ כצינור להזרמת כספי טרור תוך הטעיה מכוונת של תורמים ומדינות".

"על הקהיליה הבינלאומית כולה לפעול יחד עם ישראל כדי למנוע מארגוני טרור לפעול במעטה אזרחי ולמנוע מכספי סיוע מלהגיע לידי ארגוני טרור שמטרתם לרצוח יהודים, נוצרים, להט״בים, ומוסלמים מתונים", דברי לפיד.