ח"כ ישראל אייכלר
ח"כ ישראל אייכלר צילום: ערוץ 7

ח"כ ישראל אייכלר התייחס במליאת הכנסת לדבריה ח"כ מלינובסקי לפיהם החרדים רוצים להקים משטר טליבאן כמו באפגניסטאן וטען כי היא הופכת את החרדים לאיום קיומי.

"למען ההיסטוריה ולמען השלום במדינת ישראל אני חייב להגיב כדי להזהיר על דברים של ח"כ מישראל ביתנו שאמרה שהמפלגות החרדיות רוצות להקים כאן משטר של טליבאן כמו באפגניסטן", אמר.

"רק אתמול ציינו פה את ליל הבדולח. דיברו פה על השריפות, על בתי הכנסת שנשרפו, על האנשים שנהרגו, אבל על דבר אחד לא דיברו: על העיניים הנדהמות של היהודים שהביטו על השכנים "הטובים" שלהם ועל האנשים שהם עבדו איתם. איך הם שתקו והסכימו, לכל מה שנעשה ליהודים. גם כאשר כבר הובילו אותם לטבח, הם לא ידעו עד היכן מגיעה האיבה ולמה כל כך שונאים אותם.

לדבריו, "התשובה היא שההסתה והתקשורת שקדמה למלחמת העולם השניה היא זו שהכינה דעת קהל, שהיהודים הם סכנה קיומית. כך הרוצחים עשו ביהודים מה שרצו - והעולם שתק. את השקט הזה מול ההסתה, לא ניתן פה בארץ ישראל. לא ישוו אותנו בארצנו לטליבאן!" - הכריז ח"כ הרב אייכלר.

"כאשר אזרח ישראלי שומע שרוצים להפוך את ישראל לאפגניסטן, מקום שממנו יצאו מפוצצי מגדלי התאומים, וכן רוצחי דעא"ש שטבחו רבבות אנשים חפים מפשע. מה צריך לחשוב אדם שאיננו חרדי ששומע שהחרדים רוצים פה אפגניסטן? הוא חש מאויים. הוא רוצה להגן על עצמו. זה חודר לתת ההכרה שלו. זה המשך להסתה האנטישמית של ישראל ביתנו לאורך השנים, כולל ההכרזה של "ממשלה בלי חרדים" - שהיא קריאה אנטישמית ברורה. המסר שעובר לאזרח הוא שיש פה בעיה קיומית - החרדים.

"זו סכנה, ואנחנו צריכים להדוף אותה בעודה באיבה. צריכים לשלול את הלגיטימיות של ההסתה בפוליטיקה, בתקשורת, וברשתות החברתיות", קרא ח"כ אייכלר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו