הסייעת זוהר אזולאי עם הילדה רומי
הסייעת זוהר אזולאי עם הילדה רומי צילום: דוברות מד"א

זוהר אזולאי, לא חשבה שקורס העזרה הראשונה שעברה במד"א ישמש אותה כל כך מהר.

אזולאי המשמשת כסייעת בגן בקריית מלאכי, נדרשה להשתמש בהכשרתה כחובשת ימים ספורים אחרי סיום הקורס כשאחת הילדות, רומי בת ה-4, החלה להיחנק בארוחת הצהריים בגן.

הסייעת, שהבינה את חומרת המקרה, החלה לבצע פעולות להוצאת הגוף הזר ולהשבת הנשימה הסדירה לילדה, תוך הזמנת אמבולנס מד"א. היא ביצעה אחיזת היימלייך, בסופה הילדה חזרה לנשום כרגיל וחייה ניצלו.

"הילדים היו בשקט והכל היה כרגיל, עד שפתאום ראיתי את רומי נחנקת ומשתעלת לאחר שאכלה שניצל. רצתי אליה והיא סימנה שקשה לה לנשום", סיפרה אזולאי.

"מיד הזעקנו את מד"א והתחלתי לבצע היימלייך, כמו שלמדתי בקורס שסיימתי במד"א בשבוע שעבר, כדי להוציא את הגוף הזר. התחלתי לטפל בה עד שהאוכל יצא. אני מאוד שמחה שהצלחתי להציל חיים ואני מבינה היום את חשיבות הידע של קורס מד"א. זו סיטואציה מלחיצה, אבל ידעתי שאין ברירה ושאני חייבת לפעול בקור רוח ובמקצועיות. בזכות ההכשרה שעברתי במד"א, הצלחתי למנוע אסון וטרגדיה - אני קוראת לכל אזרחי ישראל שנחשפים לסיפור הזה לקום ולהירשם לקורס החשוב של מגן דוד אדום", הוסיפה.

יוסף סמדג'ה, חובש בכיר במד"א סיפר, "אין ספק שזוהר היא גיבורת היום, שהצילה את החיים של רומי במקצועיות ומהירות. כשהגענו, זוהר סיפרה לנו על הפעולות שביצעה ופשוט לא היה עוד צורך בידע שלנו. אני קורא לכל האזרחים ללמוד קורס עזרה ראשונה במד"א - זה פשוט מציל חיים".

ראש העיר קריית מלאכי אליהו זהר סיכם, "הסייעת היקרה זוהר אזולאי הפגינה תושייה רבה, הרבה בזכות קורס עזרה ראשונה שעברה לאחרונה במד"א. עליה נאמר 'כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם מלא'. הענקתי לה זר פרחים כאות הוקרה על הצלת הילדה הקטנה ובקרוב נוציא קורס עזרה ראשונה נוסף עבור הסייעות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו