שחקני ירושלים חוגגים ניצחון ראשון באירופה העונה
שחקני ירושלים חוגגים ניצחון ראשון באירופה העונה צילום: FIBA.BASKETBALL

רק שבועיים חלפו מאז ההפסד המביך של הפועל ירושלים באוסטרוב, וכל כך הרבה השתנה במועדון האדום. אורן עמיאל פוטר זמן קצר לאחר החזרה לישראל, יותם הלפרין החליף אותו כמאמן זמני וניצח את הפועל חולון וגלבוע/גליל. הערב (רביעי) ירושלים המשיכה לנצח תחת אימונו של המאמן הזמני הלפרין, כשרשמה ניצחון שלישי ברציפות בכל המסגרות.

הפעם היה זה ניצחון קריטי במיוחד, כאשר ירושלים גברה בבית על אותה אוסטרוב לה הפסידה אך לפני שבועיים, בתוצאה 76:83 ובכך שמרה על סיכוי סביר להעפיל בכל זאת לשלב הבא במפעל האירופי השני בחשיבותו.

ירושלים אמנם הייתה יכולה להבטיח לעצמה סיכוי גדול יותר להעפלה לשלב הבא אם הייתה מנצחת את הפולנים ב-12 נקודות הפרש ומעלה, נקודה יותר מזה שהפסידה לפולנים לפני שבועיים, אך עצם הניצחון הראשון במפעל האירופי משאיר לעצמה סיכוי להעפיל לשלב הבא.

למעשה, האדומים מהבירה פתחו את המשחק רע מאוד כשאחרי 5:30 דקות הצליחו לקלוע רק 3 נקודות. גם ברבע השני ירושלים המשיכה להתקשות בהתקפה וכמעט רק ג'יילן אדאמס קלע עבורה ואל הפסקת המחצית ירדו הירושלמים בפיגור חד-ספרתי, עם 42:34.

במחצית השניה הצליחה ירושלים לחזור למשחק כשקבעה שיוויון 55:55 ולמעשה את הרבע השלישי סיימה עם 16:28 ומהפך כשלוח התוצאות הראה 58:62 לזכותה.

גם הרבע האחרון היה צמוד ודרמטי ובסופו ירושלים הצליחה לשמור על היתרון בדרך לניצחון ראשון במפעל האירופי העונה, בתוצאה 76:83 שמשאיר לה סיכוי קטן להעפיל לשלב הבא. לשם כך היא חייבת לנצח את שני המשחקים שנותרו לה עד לסיום שלב הבתים, מול מנרסה וקרשיאקה ובמקביל לקוות למעידה אחת לפחות של סטאל באחד משני המשחקים שלה. מה הסיכוי לכך? לא גבוה אבל בספורט כמו בחיים, הכל יכול לקרות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו