שמחה גולדין באירוע
שמחה גולדין באירוע צילום: דוברות

בבנייני האומה נערך הערב (חמישי) כנס הפתיחה השנתי של 'תכנית הדר' לתלמידי המכינות הקדם צבאיות, על שמו של סגן הדר גולדין בהשתתפות מאות חניכים מהמכינות.

הנואם המרכזי בכנס, אביו של הדר פרופ' שמחה גולדין, פתח את נאומו בעיקרי 'תכנית הדר' שמטרתה היא השבת חלל לקבר ישראל ולאחר מכן הנצחה מכובדת לזכרו. בנאומו הזכיר את העוז והענווה של הדר והיחס לכל אדם באשר הוא וכן את המצוינות שלו.

"מדינת ישראל שיחררה רק לאחרונה עשרות מחבלים ללא כל תמורה. המדינה מכניסה עשרות רכבים חדשים לעזה ונותנת תנאים נוחים מאוד לאנשי החמאס אך לא דורשת בתמורה את השבת הבנים", אמר גולדין.

הוא הוסיף "רק לאחרונה הסביר דובר צה"ל שהשבויים והנעדרים זה לא נושא צבאי, אז מי יקח אחריות ויחזיר אותם אלינו? אני קורא לרה"מ נפתלי בנט לפעול במהירות האפשרית להשבתם ארצה. לראש הממשלה יש הזדמנות היסטורית לייצר מצב חדש בין ישראל, צה"ל והטרור ולהשיב את החיילים במחיר שאנחנו נקבע ולא במחיר שהאויב יקבע. הדר נחטף בידי האוייב שלושה שבועות לפני החתונה לפני כשבע שנים ומאז איש לא יודע מה עלה בגורלו. אותי לימדו שמי שמשאיר חללים בשדה הקרב בסוף גם יפקיר את הפצועים ואת החיילים שם".

"הרמטכ״ל כוכבי, אני מדבר פה עם חמש המכינות הטובות ביותר שהולכות להוביל בראש את הצבא. הדר משמש להם דוגמא. אבל לצערנו אתה משאיר אותו זרוק אצל האוייב, אתה חייב להביא אותו כדי שהמופת והדמות שלו יובילו את הצבא ויהיה לו ערך. אם הוא זרוק אצל האוייב, אי אפשר לגדל חיילים כאלה אין להם ממי לקבל דוגמא אישית", סיכם שמחה גולדין.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו