אילוסטרציה
אילוסטרציה iStock

ספורטאית למופת: למרות שהיא מחזיקה ברצף של שיאי עולם בריצה לבני 105 ומעלה, ג'וליה הוקינס ממש לא מרוצה מההישגים האחרונים שלה.

הוקינס, שזכתה לכינוי "ג'וליה הוריקן הוקינס", שברה לפני מספר ימים את שיא העולם בריצת 100 מטרים לגילאי 105 ומעלה לאחר שקבעה זמן של 1:02:95 במשחקי המבוגרים שהתקיימו בלואיזיאנה.

למרות ההישג המרשים, כאשר נשאלה האם היא מרוצה מהתוצאה יוצאת הדופן שלה, אמרה הוקינס כי היא מרכישה שיש עדיין הרבה מקום לשיפור. "לא. זה היה נפלא לראות כל כך הרבה בני משפחה וחברים, אבל רציתי לעשות את זה בפחות מדקה", ענתה הוקינס.

המורה לשעבר החלה בפעילות הספורטיבית הענפה שלה כאשר הייתה בגיל 80, אז החלה להתחרות העיקר במרוצי אופניים. לאחר מספר שנים נאלצה לעזוב את מקצוע האופניים עקב סיבה לא נעימה: "לא נותרו לי מתחרים בגילי", היא סיפרה, לאחר שמרבית המתחרים בקטגוריית הגיל שלה הלכו לעולמם.

לאחר מכן החליטה הוקינס לעשות הסבה לריצות לטווחים קצרים, ובגיל 100 החלה לרוץ ספרינטים. בשנת 2017 הצליחה הוקינס לשבור את השיא העולמי במרוץ 100 מטרים לנשים מעל גיל 100, כאשר קבעה זמן של 39:62 שניות. הוקינס החליטה להמשיך ולנסות לשבור את שיא העולם, ובימים האחרונים הצליחה לשבור את השיא בקטגוריית גיל 105 ומעלה.

"אני אוהבת לרוץ, ואני אוהבת להוות השראה לאחרים. אני רוצה להמשיך לרוץ כל עוד אני יכולה. המסר שלי לאחרים הוא שאתה חייב להישאר פעיל אם אתה רוצה להיות בריא ומאושר ככל שאתה מתבגר", סיפרה "הוריקן הוקינס" מיד לאחר ששברה את שיא העולם.