מיקי זוהר
מיקי זוהר צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ביום ראשון הקרוב יביא שר המשפטים גדעון סער לאישור וועדת השרים לחקיקה הצעת חוק, שתגביל את כהונת ראש הממשלה ל־8 שנים בלבד.

ח"כ מיקי זוהר אמר בראיון ל-103FM הבוקר (שישי) טען כי לדעתו "החוק לא יוכל לחול על ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו כי זו לא יכולה להיות חקיקה פרסונלית־רטרואקטיבית".

הוא העריך כי אם ינסו לקדם את החוק כך שיחול על ראש האופוזיציה, "יש סיכוי גבוה מאוד שייפסל על ידי בג"ץ".

לשאלתו של המגיש נסים משעל האם לדעתו מדובר בחוק פרסונלי ענה זוהר, "כרגע החוק לא פרסונלי".

זוהר גם הגיב להודעתו של ח"כ יולי אדלשטיין על התמודדות לראשות הליכוד. "זכותו הלגיטימית של אדלשטיין להתמודד, אנחנו תנועה דמוקרטית, מי שיכריעו יהיו מתפקדי הליכוד. אני בטוח שנתניהו ינצח בפריימריז כאלה. אני באופן אישי מתכוון לתמוך בנתניהו ולעזור לו להיבחר שוב".

לדבריו, "אנחנו נחזור לשלטון במערכת הבחירות הבאה, אני חושב שהרבה מצביעים שהצביעו לימינה ולתקווה חדשה יחזרו לליכוד. אנחנו מסוגלים להביא גם 40 מנדטים אם הממשלה תמשיך בגישה שהתנועה האסלאמית מנהלת את מדינת ישראל וערכי הימין לא רק על הפרק; אלא אך ורק השרידות השלטונית. אנחנו רואים שהשמאל הקיצוני שולט בממשלה הזאת. אני אופטימי",

"נעשה הכול כדי להפיל את הממשלה במהירות האפשרית. כרגע הממשלה די יציבה משום שאם יהיו בחירות הם כנראה לא יישארו באותו כוח פוליטי, וחלקם אפילו ייעלמו מהמפה הפוליטית. אני מניח שהשרידות השלטונית, האופורטוניזם, מנצח כרגע את האידיאולוגיה. אבל אנחנו לא נרפה עד שנצליח להפיל את הממשלה הזאת", דברי זוהר.