מח"ש, המחלקה לחקירות שוטרים
מח"ש, המחלקה לחקירות שוטרים צילום: פלאש 90, יונתן סינדל

גורם במשרד המשפטים מתייחס בעיתון 'ידיעות אחרונות' לחקירת פרשת מותו של הנער אהוביה סנדק במחלקה לחקירות שוטרים.

"במח"ש יש ביקורת פנימית נוקבת על התנהלות החקירה, וחוקרים חוששים שהחלטת ראשת מח"ש ביום האירוע לשחרר את השוטרים מבלי שנחקרו - גרמה נזק חמור לתיק", אמר הגורם.

לדברי הגורם חקירת השוטרים המעורבים נוהלה ברשלנות קשה. "התיק שוכב פה חודשים על גבי חודשים, ואף אחד לא נוגע בו. מפחדים לקבל החלטה. רוצים למשוך כמה שיותר זמן, ולא רוצים לזעזע את הספינה. אי־אפשר להתעלם מהמחאות שבחוץ, ולכן רוצים להמתין ליום עם סדר יום תקשורתי בנושא אחר, בכדי לפרסם את ההחלטה. ככה עובדים במח"ש. יש רצון שלא להתנגד יותר מדי למשטרה ולגרום לחוסר אמינות כלפיה".

"מההתחלה החקירה כאן נוהלה בצורה רשלנית ולא מקצועית, ולכן יהיה קשה להגיע לראיות מספיקות נגד השוטרים, ככל שיש כאלה. וככה, לא מנהלים תיק", הוסיף הגורם.

עוד מתברר כי היועמ"ש אביחי מנדלבליט, שהבין שמדובר כאן בפרשה טעונה מאוד, החליט להחתים את כל גורמי החקירה על מסמך "שמירת סוד", השמור לחקירות רגישות במיוחד.

מהפרקליטות נמסר בתגובה בשם מח"ש: "החקירה בעניין מותו של אהוביה סנדק המנוח התנהלה ביסודיות ובמקצועיות. האירוע התרחש בשעת פעילות מבצעית של השוטרים ולבקשת פרקליט המדינה נערכו מספר השלמות חקירה בתיק והתבקשו חוות דעת מקצועיות. מדובר בהכרעה אותה יש לקבל על בסיס כלל הנתונים ובכובד ראש".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו