עמית סגל
עמית סגל צילום: Yonatan Sindel/Flash90

פרשן חדשות 12 עמית סגל מותח ביקורת על הסחבת בתיק אריה דרעי, ותוקף את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

בטורו בעיתון ידיעות אחרונות כתב סגל: "שש שנים כמעט חלפו, כהונת מנדלבליט מסתיימת בקרוב, והכרעה בתיק דרעי אין. מהסעיפים החמורים נותרו שתי עבירות מס, שהתגלו ללא קשר לחקירה המקורית.

''שש שנים צולה מנדלבליט את דרעי על הגריל, צלייה איטית ומייסרת. גם ביחס למערכת המשפט ואפילו ביחס לקצב של היועמ"ש עצמו מדובר בעינוי מחפיר שהדעת לא סובלת. משפט נתניהו, גם הוא לא מופת ליעילות הליכים, מתנהל כבר שנה וחצי, אך נגד דרעי אין אפילו כתב אישום. עכשיו דורשת הפרקליטות מדרעי שיוטל עליו קלון כתנאי לעסקת טיעון, שמשמעותו המעשית סיום הקריירה הפוליטית שלו. יו"ר ש"ס הנחה את פרקליטיו להודיע שאין על מה לדבר''.

לדברי סגל, כמו ב'הזקן והים', מנדלבליט מתעקש להביא את שלל הדיג ליבשה בכל מחיר, למרות שמהלווייתן השמן נותר רק שלד גרום של סרדין. "...עם דרעי הוא עדיין מתעקש. הטיעון הוא שמדובר במי שכבר הורשע בעבירות חמורות. אבל מנגד, נראה שאיש אינו משקלל את העובדה שדרעי נענש כבר כמעט שש שנים על חטא שכלל לא ברור אם ביצע.

''חלילה מלחשוד בכשרים, אבל מנדלבליט בוודאי אינו סובל מהעובדה שמפלגה ימנית ושמרנית כמו ש"ס לא מעיזה לצאת נגדו בשום נושא, לבטח לא בהקשר של תיקי נתניהו, כי מי רוצה להסתבך עם התובע הכללי שגורל מנהיגך בידיו? ביבי צריך אריה חזק, אמרו הכרזות, למנדלבליט היה נוח מאוד שיש אריה חלש''.