אלימות במחאת אהוביה סנדק

מאות בני אדם הפגינו הערב (מוצ"ש) בכניסה לעיר ירושלים באזור גשר המיתרים בדרישה להעמיד לדין את השוטרים שהשתתפו במרדף בו נהרג הנער אהוביה סנדק ז"ל.

עד כה נעצרו במסגרת המחאה שבעה בני אדם.

המשתתפים במחאה ניסו לחסום את הכניסה לעיר מספר פעמים אך נהדפו על ידי המשטרה שהפעילה אמצעים לפיזור הפגנות והתעמתה עם המפגינים. בהמשך נעשה שימוש במכת"זית וב'בואש'. מפגין אחד נפגע כתוצאה מאמצעים אלה ונזקק לטיפול רפואי.

המפגינים המשיכו לנסות ולחסום גם כבישים נוספים וכן את מסלול הרכבת הקלה באזור. בכל המקרים המשטרה פיזרה אותם בתוך דקות אחדות.

ח"כ איתמר בן גביר שהגיע לתמוך במפגינים אמר, "במקום שילד וילדה יחטפו מכות מאלות, אם צריך, אני אחטוף זאת, אבל אני מקווה מהשוטרים לפעול בצורה נאותה ולא באלימות, אם בהפגנות בבלפור אפשרו את זכות הפגנה יותר משנה שלמה, לא יכול להיות, שיתיזו כאן בואש".

הוא הוסיף, "צריכים למצות את הדין עם השוטרים שפגעו באהוביה ז"ל ולהעמידם לדין. הזדעזעתי לקרוא שראשת מח"ש הורתה לא לחקור את הרצח, זו רשלנות פושעת, מדובר בשערורייה. צריך להיות צדק. אם יש עשבים שוטים במשטרה שפוגעים בילד, אנחנו דורשים שיעמדו לדין".

נזכיר כי ביום חמישי הפגינו מאות באותו מקום, חסמו את הכביש ועצרו את התנועה. המשטרה דרשה מהם לפנות את האזור ולאחר מכן הפעילה מכת"זית כדי לפזר את המחאה ולפתוח את הכביש לתנועה.

מהמשטרה נמסר כי "במהלך המחאה, חלק מהמפגינים הפר את הסדר תוך ניסיונות לחסימת הציר, וכמה מפרי סדר ידו אבנים וביצים לעבר השוטרים".

שישה מן המפגינים נעצרו על ידי המשטרה בחשד להפרת הסדר הציבורי.

צילום: שלו שלום/TPS
צילום: שלו שלום/TPS
צילום: שלו שלום/TPS
צילום: שלו שלום/TPS
צילום: שלו שלום/TPS
צילום: שלו שלום/TPS
צילום: שלו שלום/TPS
צילום: שלו שלום/TPS
צילום: שלו שלום/TPS