משה גפני
משה גפני צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני אומר כי לדעתו ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו שגה בכך שלא העביר את תקציב המדינה כשעמד בראשות הממשלה.

"דיברתי עם נתניהו פעמים רבות והוא אמר 'כן כן'. היו לנו ויכוחים בעניין הזה, אני סברתי שהוא שוגה ואמרתי לו את זה. היו את הבעיות שאני לא הייתי מעורב בהן יותר מדי, הנושא של הרוטציה", אמר גפני בראיון לחדשות 12.

הוא התייחס לדברי חברו לסיעה, ח"כ ישראל אייכלר, לפיהם נתניהו היה צריך לפנות את מקומו אחרי שהפסיד בבחירות. "אייכלר שוגה, הוא לא מבין כנראה שברגע שנתניהו הולך - הליכוד מתפרק".

גפני גם הצהיר, "אנחנו לא בשביל הישרדותו של נתניהו. אנחנו בשביל הציבור המסורתי שהולך עם נתניהו. אם הציבור המסורתי יעבור מפלגה ויתמוך במישהו אחר אז אנחנו נתמוך בו. אני רוצה שמדינת ישראל תהיה מדינה יהודית ושהציבור המסורתי יהיה גורם דומיננטי".

גפני לא מתחרט על שכינה את ראש הממשלה נפתלי בנט 'בוגד'. "מדינת ישראל מורכבת משני חלקים מרכזיים, מימין ומשמאל. בוחרי הימין בחרו בבנט והוא בגד בהם והעביר את הקולות שלהם לממשלת שמאל".

הוא גם לא חוזר מהתבטאויות קשות אחרות שלו. "כשיוליה מלינובסקי אומרת שאנחנו טאליבאן בשנה שעברה אולי הייתי שותק, אבל השנה לא עוד - היא אנטישמית. אני לא יכול לשבת במליאת הכנסת ולשמוע איך שהיא הופכת את הציבור החרדי לטאליבאן". לדבריו, "מלינובסקי יושבת בוועדה בנשוא של שירותי דת, אומרת שהיא לא אוכלת כשר והיא מנהלת שם את הדיונים על רפורמה בכשרות. למשל למה הדבר דומה, שבוועדה לביעור נגע הסמים יעמוד יו"ר שמעשן סמים. אותי בכלל לא מצחיקה ההתנהגות שלה".

על השר מתן כהנא אמר, "שיגיד תודה רבה שלא אמרתי עליו 'המן' שרצה להשמיד את עם ישראל, אמרתי עליו 'אנטיוכוס' שרק רצה שנגיד שאין לנו חלק באלוקי ישראל".

בכיר בליכוד אמר בתגובה לדברי גפני לערוץ 7: "הליכוד הייתה הרבה לפני נתניהו ותהיה הרבה אחריו. הליכוד נשארה אחרי לכתו של בגין ז״ל ותשאר גם אחרי נתניהו. כבודו של נתניהו במקומו, אך הליכוד גדולה יותר. בניגוד למפלגות האווירה, הליכוד היא מפלגה עם שורשים עמוקים שחזקים מכל אדם בשר ודם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו